Dobíhající útočník Mohelnice se dostal k míči, který vypadl Tarasi Furtchakovi z rukou a pohodlně jej dorazil do sítě. „No, co vám budu povídat. Už jsem věřil, že to dotáhneme do vítězného konce. Rozhodčí avizoval, že nastaví jednu minutu. Tlačili jsme očima čas, ale v závěru právě té jediné nastavené minuty jsme inkasovali,“ kroutil nevěřícně hlavou kouč krnovského mužstva Antonín Hudský a dodal: „To jsem si říkal, že to snad ani není možné.“

Jeho tým, i když nenastoupil v úplně kompletní sestavě a muselo se trochu improvizovat, hrál opravdu dobře. Už v jedenácté minutě otevřel skóre hlavou Lukáš Krčmařík. Následovaly i další brankové příležitosti. Vypadalo to sice, že s míčem hraje více domácí Mohelnice, ale poctivá krnovská obrana její hráče k ničemu nepouštěla. Naopak byli to krnovští, kteří ohrožovalo mohelnickou branku po rychlých brejcích.

„Měli jsme to naše vedení pojistit dalším gólem. Ale je to pořád stejná písnička. Nejsme schopni proměnit ani nejvyloženější šance,“ litoval mizerné koncovky svých svěřenců Hudský. V první půli se před branku protivníka dostali Bačovský s Hudským, ale nevyřešili to dobře. Po přestávce zase projel obranou soupeře Cudrák.

Krnovskou hru trochu poznamenalo brzké odstoupení střelce z minulého utkání proti Petrovicím Františka Kaštovského. Ten musel střídat už po půlhodině hry. „Franta se dostal do šprajcu a otočil si to jeho bolavé koleno, uvidíme, jak to s ním bude vypadat dál,“ vzpomínal na inkriminovaný okamžik lodivod FK Krnov.

Krnovští hráči nechali při zápase v Mohelnici na hřišti duši. Trenér Hudský jim prakticky neměl co vytknout. „Hráli s obrovským nasazením. Soupeře nepouštěli do šancí. Hráli dobře takticky. To, co jsme si řekli, tak po celý zápas dodržovali. Jezdili po zadku, do všech soubojů chodili naplno,“ chválil své fotbalisty Antonín Hudský, ale hned k tomu dodal: „Ale pořád se hraje na góly. My jsme dali jeden a soupeř taky. Naše koncovka je prostě špatná,“ rozhodil rukama Hudský.

V neděli čeká krnovské fotbalisty na domácím hřišti celek Brumova. Tento tým ještě nezískal v letošní sezoně ani bod a je zatím na samém dně divizní tabulky. „Bude to zase těžký zápas. I když nemají ani bod, je to zkušený tým. My jako nováček musíme získávat body hlavně doma. Pokud něco přivezeme z venku, bude to bonus,“ má jasno krnovský trenér.

Hudský zatím neví, jestli bude mít k dispozici i zraněného Františka Kaštovského, kapitán Zelník, který v Mohelnici nebyl kvůli problémům s krční páteří, by už měl být připraven. „Jinak se nám marodi postupně uzdravují. Nemáme tak široký kádr jako jiná mužstva v divizi, takže absence každého hráče je vždycky znát,“ objasnil situaci v mužstvu kouč.

V každém případě chce krnovský patriot proti Brumovu uspět. „Uvidíme s čím na nás vyrukují. Teď se mi zdálo, že Mohelnice patří k těm slabším celkům, které divizi hrají, uvidíme, jak je na tom Brumov. Ale když budou kluci dodržovat pokyny, budou bojovat a proměníme alespoň nějaké šance, jsme schopni je porazit,“ uzavřel povídání Antonín Hudský.