Porážka 1:2 je už třetí v řadě. Takhle negativní bilanci v letošní sezoně Krnov ještě nepamatuje. Kde je problém? „V koncovce,“ namítl trenér Antonín Hudský. „I laik, když se podává na skóre, uvidí, že dáváme málo gólů. Střelci nám nějak vymřeli,“ podotkl.

I v Albrechticích měl Krnov šance, u obou byl podzimní kanonýr Ladislav Klement. Kapitán mužstva ale nejprve napálil břevno domácí branky a po přestávce jej při vyložené gólovce vychytal gólman Hekera. „Je to škoda, mohl to řešit blafákem,“ litoval Hudský.

Závěrečný propad

I přes porážku je krnovský kouč s výkonem svých svěřenců spokojený. To je ale to jediné, co Hudskému dělá radost. „Fotbal se hraje na branky, jak tedy mohu být spokojený, když mužstvo odvede maximum, ale nedáváme góly? Kromě koncovny nemám hráčům co vytknout,“ vysvětlil.

Střelecké trápení se sneslo na krnovský tým krátce po okresním derby v Bruntále. Od té doby získal jediný bod za domácí remízu s Bohumínem. „Byly zápasy, kdy jsme dvakrát kopli do míče a vyhráli jsme 2:0. Ale momentálně jsme nervózní a padla na nás asi deka,“ pokračoval Hudský.

I proto se Krnov propadl z čelních pozic krajského přeboru na sedmou příčku. Ztráta na vedoucí Nový Jičín dokonce činí propastných čtrnáct bodů. „Nyní se ukazuje, že body z remízových zápasů byly zlaté. Paradoxně se nám hraje lépe proti silnějším mužstvům, což jsme potvrdili doma s Vratimovem,“ dodal. „Jsem rád, že je podzim za námi. Přes zimu se dáme dohromady, doplníme mužstvo a budeme se znovu rvát,“ zakončil Hudský.