„Letos jsme chtěli hrát do třetího místa, příští rok už se ale není za co schovávat. Cílem je divize,“ říká jednoznačně hrající manažer klubu Marcel Cudrák. Pomoci k postupu mají i nové tváře v kádru. Dres Břidličné budou v nové sezoně oblékat mladíci Jakub Houdek z Krnova a Tomáš Adamovský z Bruntálu. „Oba jsou to hráči s potenciálem na třetí ligu,“ myslí si Cudrák, který se v rozhovoru rozpovídal také o příchodu trenéra Petra Součka.

Nedávno skončenou sezonu zakončila Břidličná na třetím místě, určitě se jedná o dobrý výsledek…
Za sebe můžu říct, že to vidím pozitivně, stejně to vnímám i u vedení klubu. Samozřejmě po podzimu jsme byli druzí, nicméně předsezonním cílem bylo skončit do třetího místa, což se nám podařilo.

Na jaře jste sice jen jednou prohráli, nicméně tam bylo hodně remíz…
To máte pravdu, málo jich nebylo. Někdy to byly ztráty, někdy zisky… Mě mrzí hlavně začátek jara, který jsme měli výsledkově i herně takový pomalejší, občas nám chyběla i trocha štěstí. Pak jsme udělali šňůru pěti zápasů a tomu čtvrtému místu se vzdálili. Posledních pár kol už jsme mohli hrát v klidu, protože jsme věděli, že skončíme třetí.

Vy sám jste nastřílel 14 branek, jste s tímto číslem spokojen?
Těžko se mi to hodnotí, na podzim jsem jich dal deset, na jaře jen čtyři. Mohlo jich být i více, hodně šancí jsem ale zahodil. Není to málo, ale lepší to může být vždycky.

Říkal jste, že vedení bere třetí místo jako úspěch, přesto Marian Minich skončil jako hlavní trenér…
Je to zapříčiněno hlavně trenérovými zdravotními problémy, které jej trápí už asi dva nebo tři roky. Není to na to, aby mohl celý mančaft vést sám, takže jsme se rozhodli angažovat pana Součka, ale všechno budou spolu konzultovat. Hledali jsme trenéra, který tady nemá žádné vazby, aby k němu měli všichni větší respekt. Tímto bych chtěl zároveň poděkovat panu Štůralovi který končí. Odvedl tady kus práce a vždycky byl na všechno připravený. Přeji mu, ať se mu daří.

Na základě čeho jste se rozhodli právě pro Petra Součka?
Dostal jsem na něj výborné reference. Hledali jsme trenéra, který je profík a vyšel nám z toho pan Souček, ze kterého jsem měl dobrý pocit i při osobním jednání.

Posílí vás mladí záložníci Adamovský a Houdek, prvně jmenovaný dokonce přichází z Bruntálu…
Oba jsou podle mě spíše divizní hráči. Počítáme s nimi spíše do útoku, ale záležet to bude hlavně na trenérovi. Potenciál mají oba na to, aby si minimálně třetí ligu zahráli. Hlavně u Tomáše Adamovského je to pro některé překvapení, ale vnímá to tak, že do krajského přeboru jde jen na rok. Houdek hrál v Krnově na stoperu, my s ním počítáme do útoku, takže tím to asi pro něj bylo zajímavé. V poslední době často slýchávám, že jsem hrobník krnovské kopané, ale tak to není. S Gustavem Santariusem (trenérem Krnova) jsme si vždycky všechno vyříkali osobně. Spousta lidí nám v Břidličné nadává do žoldáků, což je dost smutné. Hrajeme tady jenom krajský přebor, je to náš koníček a lidé mají i tak potřebu nás neustále špinit.

Na radaru jste měli také opavského Adama Hellebranda a zkušeného Martina Neuberta…
U Adama to vypadá tak, že půjde do Rakouska a tomu bohužel nemůžeme konkurovat. O Martinu Neubertovi mi ani nemluvte. (smích) Celé jaro jsem jej k nám lanařil, ale nakonec tam rozhodla vzdálenost, protože by musel jezdit až ze Zlínska a tréninky dvakrát týdně by nezvládal. Bylo by to pro něj náročné a dojížděl by jen jednou, takže nám nakonec sám řekl, že by to vůči ostatním klukům nebylo fér. Jeho rozhodnutí respektujeme, ale je to škoda.

Neubert i Hellebrand jsou útočníci, hledáte tedy forvarda?
My jsme si je představovali spíše ve středu zálohy. Chtěli jsme jednoho hráče do každé řady, ale je to těžké. Nechci vykrádat okolní kluby a mimo Bruntálsko mě zatím nikdo nezaujal. Byli bychom rádi, kdyby se nám ještě podařil jeden krajní záložník. Můžu ještě prozradit, že jednáme s jedním středním záložníkem, který má za sebou zajímavou kariéru.

Kdy Břidličné začne příprava na nový ročník?
Začínáme 9. července, budeme trénovat třikrát týdně, a hned 13. července hrajeme první přátelák s HFK Olomouc. Přípravné zápasy odehrajeme celkem tři, ještě budeme hrát s Jeseníkem a Šternberkem.

Trenér Minich mluvil o tom, že v příští sezoně bude jasným cílem postup. Souhlasíte s ním?
Letos jsme skončili třetí, takže je třeba si zase stanovit o něco vyšší cíle. Na rovinu příští rok chceme postoupit.

Tomáš Chalupa