„Nezachytili jsme vůbec úvod utkání. Domácí procházeli naší obranou, jak se jim zachtělo. Bylo to bez bojovnosti, bez nasazení," povídal kouč Břidličné Jan Jedlička. A měl pravdu.

Prakticky po čtvrthodině hry bylo po zápase. Už v sedmé minutě otevřel skóre domácí Janík. Čtyři minuty po něm navýšil vedení Kobeřic Čujek a v patnácté minutě pak Wirth upravil na 3:0. Hororový scénář ze strany Břidličné však ještě neskončil. V devatenácté minutě zvyšoval na 4:0 Šimeček.

Pak se hra alespoň opticky vyrovnala, ale Břidličná byla hodně zaskočená. „Ty čtyři góly nás úplně rozložily. Nebyli jsme schopní nic vymyslet. Byli jsme rádi, když rozhodčí pískl poločas," krčil rameny Jedlička.

Druhá půle začala velkou šancí Břidličné. Darkeh se dostal do šestnáctky, ale jeho ránu chytil gólman. Hned za minutu mohli domácí navýšit vedení, ale gólman Zifčák svůj tým podržel. V devětapadesáté minutě vstřelili domácí pátou branku.

Šimeček se sám před Zifčákem nemýlil. Po hodině hry se opět do dvou velkých šancí dostal hostující Darkeh. Nejdříve jeho ránu do prázdné branky zblokovala obrana, pak jej našel Holčákův centr osamoceného, ale ghanský střelec těsně minul.

Hráči Břidličné byli v posledních dvaceti minutách lepším týmem a mnohokrát přitlačili Kobeřice k jejich pokutovému území. Ale dát gól jim nebylo souzeno. Poslední šanci měl v osmdesáté deváté minutě opět Darkeh. Přesným centrem jej našel Kamil Kocúr, ale „černá perla" z Břidličné ze tří metrů přestřelila.

„Po přestávce se naše hra zlepšila, ale domácí měli dostatečný náskok, takže už si ho jenom hlídali. Z naší strany to byla místy křeč. Šance na vstřelení gólu jsme si vytvořili, ale nebyli jsme schopní je proměnit," zhodnotil Jan Jedlička.

Kobeřice – Břidličná 5:0 (4:0)
Branky: 7. Janík, 11. Čujek, 15. Wirth, 19. a 59. Šimeček
Břidličná: Ludvík Zifčák – Kladníček, Drexler, Jiřičný, Kurej (46. Michal Kocúr) – Jan Kocúr, Kamil Kocúr, Roman György (Fiury), Patrik György (66. Chmelař) – Darkeh, Holčák. Trenér: Jan Jedlička. Diváci: 181