V Horním Benešově ale nemyslí jen na dospělé. V činnosti jsou i mládežnická družstva. V mistrovských soutěžích má hornobenešovský fotbalový klub celkem šest družstev. Všechna družstva hrají soutěže okresního přeboru.

Mladší přípravka, kde hrají chlapci a i dívky ročníku 2001 a mladší, skončila na sedmém místě se ziskem 6 bodů a skóre 10:51. Trenéry jsou Jarda Kovář, Petr Krupa, Tibor Jelínek a vedoucím Katka Jelínková.

Starší přípravka ročník 1999 a mladší se umístila na pěkném čtvrtém místě se ziskem 18 bodů při skóre 55:18. Trenérem je Robert Kaluža a vedoucími Mirek Fadrný, Mirek Krsek a Lenka Kašparová.

)Tréninků i zápasů přípravky se pravidelně zúčastňuje s velkým zájmem kolem třiceti dětí. Družstvo žáků skončilo po podzimu na třetím místě s 9 body a skóre 16:9. Žákovský tým vede Josef Kašpar a Josef Slíva. Hornobenešovští se u žákovského družstva potýkají s problémem malého počtu hráčů a musí jej tudíž doplňovat chlapci z přípravky.

Družstvo mužů děláBenešovuradost

Družstvo dorostu je na šestém místě s 9 body a skóre 26:26. Také tento kolektiv připravují Josef Kašpar a Josef Slíva. Družstvo dorostu, které je nově přihlášeno do soutěže, hraje bez problémů v počtu minimálně patnácti hráčů. Radost zatím dělá v Horním Benešově družstvo mužů. Posílený tým splnil předsezonní očekávání i ambice a skončil na prvním místě se ziskem 35 bodů při poměru branek 47:14.

Horní Benešov ani jednou neprohrál a ztratil pouhé 4 body za dvě remízy. I přes tento vysoký bodový zisk je ale na čele soutěže s náskokem pouhých čtyř bodů před Světlou Horou a v Horním Benešově všichni věří, že si stejně úspěšně povede i na jaře a vrátí městu krajskou soutěž, která se tam s úspěchem v minulosti hrála. Trenérem družstva mužů je Robert Kaluža, vedoucími Tomáš Böhm a Tibor Jelínek.

Posledním družstvem hornobenešovského fotbalového klubu jsou muži neboli staří páni nad 35 let, kteří vykazují také bohatou sportovní činnost. Startují v Lize NEAFO Senior a v okresním přeboru seniorů obsadili páté místo. Hornobenešovští mají ve všech svých družstvech na devadesát aktivních hráčů ve věku od pěti do třiašedesáti let.

Nezahálí se ani v zimě

V Horním Benešově také uskutečnili řadu akcí. V zimních měsících probíhají v místní tělocvičně mládežnické halové přebory v kopané. Úspěšně byl zorganizován zájezd přípravek a rodičů dětí do Moravského Písku.

Pořádány byly také turnaje přípravek a Memoriál Václava Kavana. Fotbalisté se rovněž podíleli na pořádání zábav se skupinou Maraton a dalších společenských akcí. Poděkování zaslouží všichni, kteří se na těchto aktivitách podíleli, neboť díky tomu plynul nemalý finanční výtěžek pro fotbalovou činnost oddílu.

Koncem června proběhla rekonstrukce plochy hlavního hřiště, která stála na sedmdesát tisíc korun. Oddílu se podařilo získat dotaci od města na zakoupení traktorku pro sekání trávníku v hodnotě sto tisíc korun. Hornobenešovští mají sezonu výborně rozehranou a věří v její úspěšné pokračování.