Sobotní zápas neprovázelo zrovna fotbalové počasí. „Musím říci, že nás déšť, sníh a vítr docela překvapily,“ povídal trenér hostujícího Úvalna Jaromír Zavadil. Taky z tohoto důvodu se několik úvodních minut hrálo ve znamení opatrnosti. První gólovou šanci z kategorie tutových si vypracovali hosté. Fiala ji však neproměnil.

Pak se ale taktovky střetnutí chopili hornobenešovští fotbalisté a tlačili se do útoku. „Vypracovali jsme si spoustu příležitostí, bohužel jsme je nedokázali proměnit,“ smutnil domácí kouč Robert Kaluža. Narážel hlavně na dva rychlé protiútoky, po kterých jeho svěřenci vždy orazítkovali břevno branky hostujícího gólmana Šípka.

Pět minut před přestávkou se však skóre přece jen změnilo. Po chybě v obraně Horního Benešova se radovalo Úvalno, trefil se Malinovský. „Byli jsme v závěru poločasu šťastnější,“ komentoval vedení svého celku Zavadil.

Po přestávce se úroveň fotbalu jaksepatří zvedla. Domácí se snažili vyrovnat a párkrát se jim podařilo zatlačit Úvalno k jeho pokutovému území. Také hosté vstoupili do druhé půle razantněji. „Dařil se nám rychlejší přechod z obrany do útoku,“ komentoval průběh Jaromír Zavadil. Byly to právě brejky, které hostům vycházely. Po jednom z nich zvýšil Lakva na 2:0 pro Úvalno.

Horní Benešov znervózněl. „Začaly trochu pracovat nervy, přece jen hrajeme o záchranu,“ objasnil Robert Kaluža situaci svého týmu, který ještě v šedesáté minutě přišel o vyloučeného Michala Slívu.

Úvalno pak už zápas v poklidu zvládlo. Trefami Matwiova a Zdeňka Sovadiny se dostali až do vedení 4:0. Za domácí pak už jen v závěru snížil Žižka. Úvalno tak vyhrálo na hřišti zachraňujícího se Horního Benešova 4:1.

„Kvůli zranění nám nenastoupili čtyři hráči základní sestavy. V zápase se nám zranil další, takže naše situace je opravdu kritická,“ hodnotil utkání neradostně kouč domácích Robert Kaluža a pokračoval: „Ze začátku jsme hráli dobře, kdybychom proměnili šance, soupeře porazíme. Tak se nám záchrana značně komplikuje,“ dodal Kaluža.

Hostující Jaromír Zavadil se usmíval. „Jsme moc spokojení, výhra z venku se vždycky cení dvojnásob. Celý tým zahrál výborně, musím pochválit i dorostence Pavla Velikého, který naskočil v průběhu a přihrál na čtvrtou branku,“ hodnotil zápas Zavadil.

Horní Benešov - Úvalno 1:4 (0:1)
Branky: Žižka - Malinovský, Larva, Matwiov, Z. Sovadina

Horní Benešov: Borský - Slepička, Šlapeta, Adamec, Pokorný - Žižka, D. Slíva, Lukačovič, Ježek - M. Slíva, Klech (Petřík, Kuru). Trenér: Robert Kaluža
Úvalno: Šípek - Komžík, K. Sovadina (Böhm), Klement, Fiala - Malinovský, Halíř, Čandas (Z. Sovadina), M. Žitník - Lakva (Veliký), Matwiov. Trenér: Jaromír Zavadil.