Oba týmy chtěly napravit nevydařený vstup do soutěže z minulého týdne a chtěly se pokusit bodovat. Znát to bylo především na domácích fotbalistech, kteří si v prvních pětačtyřiceti minutách vytvořili tlak a také dobré příležitosti ke skórování. Střelecky se ale Hornobenešovským vůbec nedařilo, a tak obrana zodpovědně bránící Dolní Moravice vycházela bez ujmy.

Hosté také podnikli do v první půli několik výpadů na polovinu domácích, ty ale nic na poločasovém bezbrankovém stavu neměnily. Ve druhé půli začali v úvodu domácí opět aktivně. Efekt v podobě vstřeleného gólu se nedostavil, a tak pomalu začali cítit šanci hosté.

Dolní Moravice nasadila k výborné desetiminutovce a během ní nastřílela zkoprnělému domácímu soupeři tři branky v řadě. Zaskočený Horní Benešov se pomalu vzpamatoval a snažil se s utkáním ještě něco udělat. David Slíva snížil a vlil do žil domácích fotbalistů malou naději. Dolní Moravice si již důležité vítězství nenechala utéct a čtvrtým gólem do hornobenešovské brány definitivně rozhodla o svém až překvapivě hladkém vítězství v poměru 4:1.

V příštím utkání přivítá Dolní Moravice v sobotu na svém hřišti favorizovanou Břidličnou. Zatím bezbodový Horní Benešov cestuje také v sobotu na hřiště Chlebičova.

Horní Benešov – Dolní Moravice 1:4 (0:0)
Branky: David Slíva - Rudolf Baštrňák 2, Alois Vajdík 2