Přesto začaly Karlovice skvěle. Ve druhé minutě je poslal do vedení hlavou Holčák. V desáté minutě pak tentýž hráč prošel sám a bylo to 0:2. „Pak ale jako když utne, domácí byli lepší, my jsme se vůbec nedostali na balón," říkal Gustav Santarius. Nápor Hoštic vyústil v snížení. A tlak pokračoval. Jenže když už byl vyrovnávací gól na spadnutí, dovršil Holčák hattrick a zvýšil vedení hostí.

A problémy hostů pokračovaly. „Guňka už nemohl běhat, David Raiskup dýchat. Říkal jsem počkáme pět minut a uvidíme," uváděl kouč Karlovic.

Domácí zlobili hlavně rychlým přechodem do útoku. Hned zkraje druhého poločasu propadl hostujícím bekům míč po rohu a domácí jej nadvakrát dostali do sítě, 2:3. Jenže Karlovice mají Holčíma. Na dlouhý míč Raiskupa si i naběhl Burda, předal právě Holčákovi a bylo to 2:4.

O chvíli později mohl střílet Láníček, ale našel úplně volného Burdu, 2:5. „Už jsme mysleli, že to máme v kapse, ale nebylo to tak," pokrčil rameny hostující trenér. Hoštice během dvou minut dokázaly dvěma trefami snížit až na rozdíl jednoho gólu. „Přeskupili jsme sestavu a hráli jen na Holčáka vpředu a na brejky," podotkl Santarius. Definitivní jistotu dal Karlovicím Láníček, který si přehodil beka a prostřelil brankáře.

„Bylo to utkání Holčáka, to byl ten rozdílový hráč. Budeme muset více zapracovat na obraně, ale momentálně čekáme, jak na tom budou naši zranění hráči," uvedl Gustav Santarius.

Velké Hoštice - Karlovice 4:6 (1:3)
Branky: 39. Marcel Pluschke, 49. David, 74. Janecký, 76. Daniel Pluschke - 2., 10., 41. a 68. Holčák, 73. Burda, 82. Láníček
Karlovice: Erik Belej - Nováček (62. Šebesta), Marian Raiskup, Melichárek, Guňka (65. Láníček) - Fiebrich, David Raiskup, Adamec, Dominik Belej - Holčák, Burda. Trenér: Gustav Santarius