Na dobré cestě k záchraně krajského přeboru jsou fotbalisté rýmařovské Jiskry. Kolektiv kouče Milana Furika vstupoval do jarní části z pozice patnáctého týmu tabulky a od posledního Oldřišova ho dělil jen lepší poměr branek. Po sedmi jarních kolech se Jiskra vyhoupla na čtrnácté místo a na poslední Oldřišov má náskok osmi a předposlední Janovice pěti bodů.

V minulém kole hostil Rýmařov lídra tabulky, rezervu druholigové Karviné. „Věděli jsme, že nás čeká hodně těžké utkání a trenér nás na to v týdnu připravoval. Karviná byla velice zdatná fyzicky, pohybově, fotbalově a hrála i velmi důrazně. Že v jejich týmů nastoupilo hned pět hráčů kádru druholigového týmu, jsme se dozvěděli vlastně až po utkání," povídal úvodem zkušený útočník Jiskry Josef Holčák, který v Rýmařově hostuje z Opavy a prošel Havířovem a Miklovicemi.

Rýmařovští fotbalisté v utkání, kde se bojovalo o každý metr hrací plochy a příliš šancí k vidění nebylo, sehráli s favoritem zcela vyrovnanou partii a po devadesáti minutách jej po zasloužené remíze 1:1 připravili nejen o dva body, ale i o vedení v tabulce. „Do utkání jsme šli takticky připraveni. Bylo to pro nás a i mne fyzicky hodně náročné. Trenér po mně vyžadoval, abych se v obranné fázi zasouval a doplňoval pětičlennou zálohu. Jsem rád, že to nakonec vyšlo, i když jsem po inkasovaném gólu moc nevěřil, že se nám podaří přes výbornou obranu hostů prosadit. Důležité bylo, že jsme bojovali a věřili, že to přijde," pokračoval odchovanec bruntálského Slavoje.

Realizačnímu týmu Jiskry na čele s koučem Milanem Furikem se podařilo vytvořit dobrou partu, která si věří a jde za udržením soutěže. „Atmosféra v mužstvu je velmi dobrá a i podmínky jsou dobře nastavené. Připadá mi to, jako bychom hráli spíše o čelní příčky než o udržení. Jsme přesvědčení a věříme si, že nám to vyjde. Na Oldřišov a Janovice už máme odstup a potřebujeme dostat pod sebe ještě Pustou Polom," dodává rýmařovský hráč.

Fotbalisty čeká náročný program s vloženým kolem ve středu 13. května. Jiskra bude hrát nejbližší utkání na hřišti soupeře a poté dvě na vlastním hřišti. Tato série může hodně napovědět. „V sobotu hrajeme v Hradci nad Moravicí a budeme se určitě pokoušet o bodový zisk. Jsem přesvědčen, že na to máme. Pak máme dvě utkání doma s Petřkovicemi a Oldřišovem. Musíme uhrát maximální počet bodů pro klid v dalším průběhu soutěže," říkal Holčák.

Jiskra je na dobré cestě k udržení a všichni věří, že to vyjde. Plány na další sezónu ale v Rýmařově zatím nestřádají. „Musíme dohrát jaro podle představ našich a fanoušků k záchraně krajského přeboru pro město. Co bude dále v Rýmařově, nedokážu odhadnout. Nevím ještě ani, kam půjdu, až mi tady vyprší hostování, jaké bude mé případné další angažmá," zakončil povídání nadějný fotbalista Josef Holčák.