Marek Heinz má za sebou zvláštní rok. Z francouzského druholigového Nantes zamířil evropský tulák zpátky do české nejvyšší soutěže. Ostravský Baník? Kdepak. Kdysi nejlepší střelec ligy se v září překvapivě upsal Brnu. Nastoupil už k osmi zápasům, ale dříve obávaný kanonýr se zatím krčí ve svém vlatním stínu. Povedený návrat to nebyl, ví Heinz. I proto uvítal exhibici na půdě bruntálské Olympie. „Bylo to samozřejmě milé zpestření po té náročné sezoně,“ vysvětlil.

Střelecké trápení jej provázelo i ve středu. Šance měl, několikrát zamotal domácím obráncům hlavu kličkami. Ale gól? To je pro Heinze takřka zapověžený termín. Tedy minimálně na podzim. Ani olomoucký odchovanec však nedělá z brněnského vítězství žádnou vědu. „Na výsledku nezáleží, důležité je, že Bruntál má nové hřiště,“ vysvětloval po přestávce.

Chválil domácí

Ostatně váze zápasu podřídil i nasazení. Hrál stejně jako většina jeho spoluhráčů. Tedy na půl plynu. „Myslím, že nikdo do toho nešel skutečně úplně naplno. Byl to přátelák, nešlo tady o nic. Důležité bylo, aby zápas přilákal dost lidí,“ dodal bývalý hráč například tureckého Galatasaray Istanbul. Od exhibičního zápasu Heinze neodradila ani tuhá zima, která dala zabrat především stojícímu publiku. „Taková je i v Brně, ale tady foukal i vítr, což bylo dost nepříjemné,“ prozradil.

„Zápas byl naplánovaný mezi kluby dlouho dopředu. Moc jsme se nepřipravovali, zkrátka jsme přijeli všichni, byla to povinnost,“ pokračoval. A co říká bývalá opora reprezentačního útoku na výkon domácího mužstva? „To se těžko hodnotí. Ale hráli opravdu pěkně,“ uzavřel.