Týmy se utkaly ve dvou skupinách systémem každý s každým. Vzhledem k tomu, že se k turnaji nedostavilo desáté družstvo, tak hrálo ve skupině A pět týmů a ve skupině B pouze čtyři týmy. Čtvrtý a pátý tým ze skupiny A se utkaly se čtvrtým týmem skupiny B o konečné umístění na sedmém až devátém místě. Nejlépe si z nich vedl nakonec sedmý FK Šumperk před osmým FK Krnov a devátým FC Slavoj Bruntál.

Do bojů o čelní příčky postupovaly tři nejlepší týmy, kterým se započítávaly vzájemné výsledky ze skupiny, a tato družstva se postupně utkala se soupeři z druhé skupiny. V utkáních předváděly fotbalové naděje všech týmů nadšené výkony a nabídly nádhernou podívanou přítomným divákům, kteří vytvářeli v hale výbornou atmosféru.

Nejvíce bouřlivou atmosféru dokázali svým výborně hrajícím hráčům vytvořit fanoušci Slavie Orlová. Jen jednou je dokázali překonat domácí diváci, a to při městském derby mezi Slavojem Staré Město a Juventusem Bruntál. Zápas, který skončil remízou 2:2, byl jedním z vrcholů turnaje a zároveň přímým soubojem o konečné páté místo.

K dalším vrcholům patřilo utkání o třetí místo mezi Slezským FC Opava a Slavií Orlová, které skončilo výhrou Opavských 2:1. Finálové utkání mezi Sokolem Vrbno pod Pradědem a Sokolem Slavonín, který do Bruntálu přijel obhajovat vítězství z minulého ročníku, nabídlo také atraktivní podívanou a po skončení vítězství obhájce ze Slavonína.

V závěru vydařeného turnaje byly pořadateli vyhlášeny nejlepší individuality vydařeného turnaje. Cenu pro nejlepšího hráče získal Ruda Psota ze Slavonína, nejlepším brankářem se stal Jan Lang také ze Slavonína a za devět vstřelených branek byl vyhlášen nejlepším střelcem Filip Vala z Opavy.

Cenu dostal i benjamínek turnaje, kterým byl Vojtěch Zvědělík, ročník 2007, z Vrbna pod Pradědem. Turnaj výborně odřídil rozhodčí Ivo Buček a velké poděkování za pomoc při organizaci a zajištění turnaje patří rodičům, trenérům, přátelům a sponzorům FC Slavoj, městu Bruntál a paní Ivaně Krejčí za připravenou halu.

Konečné pořadí: 1. Sokol Slavonín, 2. Sokol Vrbno pod Pradědem, 3. SFC Opava, 4. Slavia Orlová, 5. Slavoj Staré Město, 6. Juventus Bruntál, 7. FK Šumperk, 8. FK Krnov, 9. Slavoj Bruntál.