Další, v pořadí již sedmnáctý ročník oblíbených mládežnických halových turnajů v kopané o přeborníka okresního fotbalového svazu Bruntál je za námi. V letošním ročníku 2010 zápolilo o titul pro nejlepší halový tým okresu v pěti kategoriích celkem devětačtyřicet družstev ze sedmnácti oddílů okresu Bruntál.

Všechny turnaje se až na albrechtické zápolení mladších žáků odehrály s pomocí základní školy v Horním Benešově, kde byly pro účastníky vytvořeny velmi dobré podmínky a pořadatelé z okresního fotbalového svazu Bruntál touto cestou hornobenešovským ještě jednou děkují.

Nejúspěšnější byl Sokol Vrbno pod Pradědem

Letošní ročník halových turnajů se vyznačoval velkou vyrovnaností a oproti minulým letům se prosazovalo více oddílů. Nejúspěšnějším oddílem letošního ročníku byl Sokol Vrbno pod Pradědem, který si připsal dvě vítězství v kategoriích mladších žáků a starší přípravky.

Zvláště v těchto ročnících mají vrbenští fotbalisté velké naděje pro budoucnost fotbalu, který byl v minulosti ve Vrbně pod Pradědem na mnohem vyšší úrovni. Úspěšné letošní halové vystoupení vrbenského oddílu ještě doplnili dorostenci čtvrtým místem.

Jedno překvapivé ale zasloužené vítězství zaznamenali mladí fotbalisté Slezanu Jindřichov v kategorii starších dorostenců. Špatně si jindřichovští nevedli ani mezi starší přípravkou, kde skončili těsně za semifinalisty na pátém místě. Pohár pro nejlepší halový tým okresu si vybojovala také Olympia Bruntál v kategorii starších žáků. Na úspěch Olympie navázali ještě třetím místem její dorostenci.

Posledním oddílem, který se radoval z vítězství na turnaji, byl nově vytvořený a velice ambiciózní tým Juventusu Bruntál v nejmladší kategorii mladší přípravky.

FC Slavoj Bruntál bez poháru

V historii konání halových turnajů o přeborníka OFS Bruntál se letos poprvé ani jednou neradoval z vítězství FC Slavoj Bruntál. I když měl k němu i v letošním ročníku velice blízko, tak si nakonec připsal „jen“ čtyři druhá místa v kategoriích starších dorostenců, mladších žáků, starší přípravky a mladší přípravky.

Slavoj ale i letos prokázal, že patří do okresní špičky mezi mládeží a zklamáním pro oddíl bylo pouze vystoupení starších žáků, kteří obsadili až sedmé místo. Výrazný úspěch letos nezaznamenala v hale ani rýmařovská Jiskra, která obsadila jen dvě kategorie a odnesla si z nich druhé místo mezi staršími žáky a až páté z přeborů mladších žáků.

O velké vyrovnanosti letošních halových přeborů svědčí i zisk třetích míst, kde se prosadila Olympia mezi dorostenci, Město Albrechtice mezi staršími žáky, Břidličná v kategorii mladších žáků, druhý tým Slavoje v klání starší přípravky a rezervní tým Juventusu v kategorii mladší přípravky.
Oživením halových turnajů byly v uplynulé sezoně týmy na čtvrtých místech, kam se prosadila také Světlá Hora mezi staršími žáky, Horní Benešov v kategorii starší přípravky a Široká Niva v nejmladší kategorii. Ne všem se letos v hale dařilo.

Krnovští zůstali za očekáváním

Více asi čekali krnovští, kteří startovali v kategoriích mladších žáků, starší přípravky a mladší přípravky, ale ani v jedné nedosáhli na elitní čtveřici.
Sedmnáctý ročník halových přeborů v kopané je minulostí a pořadatele těší zájem malých oddílů, které do turnajů v různých kategoriích vstupují, a věří, že tento trend vydrží i v ročnících příštích.

Od sezony 2011/2012 se připravuje velká reorganizace mládežnických soutěží a nevyhnou se jí ani oddíly našeho okresu.
Struktura ale ještě není zcela upřesněna a dořešena. Ve známost by měla vejít nejpozději do zahájení příštího ročníku 2010/2011.