Když krátce po přestávce postupoval sám na ostravského gólmana Vaška a parádně ho obstřelil, okamžitě věděl, komu cenný gól věnuje. Vždyť opavský útočník Milan Halaška zrovna zařídil vyrovnávací trefu v přípravném utkání s prvoligovým Baníkem, v den svátku všech zamilovaných! „Branka má pro mě velkou váhu, věnoval jsem ji přítelkyni k Valentýnu,“ prozradil.

Odchovanec krnovského fotbalu v současnosti prožívá zřejmě nejlepší sezonu v kariéře. Vyhýbají se mu zranění, na podzim pravidelně nastupoval v základní sestavě a s šesti góly se vyprofiloval do role nejlepšího střelce druholigové Opavy. A do toho sladká tečka v sobotním zápase s ostravským Baníkem.

Hrají bez porážky

Osud slezského derby pečetil v 50. minutě vyrovnávacím gólem na konečných 2:2. „Předcházela tomu ale výborná přihrávka Milana Bartesky, který mi krásně prostrčil míč přes obránce a já už šel sám na brankáře,“ líčil jednadvacetiletý kanonýr. „Každý se na zápas těšil, přece jen je to slezské derby, a byť to bylo jenom přátelské utkání, tak mělo velký náboj,“ dodal Halaška.

Sobotní konfrontace druhé ligy s nejvyšší domácí soutěží však nebyla žádnou přátelskou čutanou. Vždyť Baník v neděli v Brně zahájí jarní bitvu o pohárové příčky. Třetí tým Gambrinus ligy v sobotu nastoupil prakticky v nejsilnější možné sestavě. Ať už to byl lídr středové řady Otepka, čerstvý reprezentant Marek či útočník Stříhavka, který by měl spolu se Zeherem nahradit vydatnou střeleckou potenci Václava Svěrkoše, posily francouzského Sochaux. Milan Halaška si proto remízy s krajským rivalem velmi cení. O to víc, že v průběhu zimní přípravy svěřenci trenéra Látala ještě neprohráli, což věští optimismus pro jarní poločas druhé ligy. „Remíza nám dodá sebevědomí. Pro mě to byl velký zápas a jsem moc rád, že jsem ho mohl oslavit gólem,“ vysvětlil.

Zimní dril opavského mužstva se pomalu chýlí ke konci. Bývalý krnovský forvard si užíval především soustředění v Břeclavi a regenerační výlet do rakouských lázní Laa. Na úvod přípravy však nevzpomíná v dobrém. Kvůli nemoci byl zhruba deset dní mimo trénink a vynechal i několik zápasů. „Ale tréninkové manko jsem dohnal a momentálně se cítím dobře,“ doplnil.

Konkurence v útoku

Povinné nabírání fyzické kondice, které už ale má Látalova družina za sebou, Halaška absolvoval bez problémů. „To je povinnost, bez které se fotbalista prostě neobejde,“ vysvětlil. V současnosti se soustředí především na herní prvky a práci s balónem. U žlutomodrých však došlo i na neoblíbené naběhané kilometry. „Ty jsou rozhodně nejtěžší částí přípravy,“ usmál se mladý fotbalista.

Branka do sítě prvoligového Baníku byla teprve druhou během mrazivých měsíců. O pozici v základní sestavě Opavy se však Halaška nebojí. Vždyť na podzim se stal se šesti góly nejpilnějším střelcem týmu. V útoku nastupoval pravidelně i po příchodu trenéra Radoslava Látala, pod jehož vedením se sedmý tým druholigové tabulky výrazně zvedl. Halaškovi se však na hrotu sestavy rozrostla konkurence. Z Olomouce získal trenér Látal čtyřiadvacetiletého útočníka Martina Pulkerta, který na podzim hostoval ve Vítkovicích. Může po nevydařených námluvách v Belgii a epizodním angažmá v prvoligovém Zlíně vytlačit krnovského hráče ze základního kádru? „Konkurence se nebojím, pro klub i pro mě je jen dobře, že přišel. Já osobně si s ním rozumím výborně,“ prozradil Halaška.

Opavu na jaře čeká stíhací jízda. Po rozporuplném podzimu jí patří sedmá příčka, což je vzhledem k veleúspěšné loňské sezoně nemilým překvapením. Zimní neporazitelnost, slibný herní projev a dobrá atmosféra v kabině však věští velkou naději. Vzestupné formy si je vědom i Milan Halaška, který má ještě v paměti loňský kolaps, kdy si Slezané v posledním kole nechali proklouznout postup do Gambrinus ligy doslova mezi prsty.

„Samozřejmě se chceme v tabulce dostat výš, ale o postupu je předčasné se bavit. Ke Gambrinus lize mají momentálně blíže jiné týmy, ať už je to Jihlava, Bohemka nebo Dukla,“ říkal. „Půjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme,“ uzavřel Milan Halaška.

Halaška: Z přípravy mám dobrý pocit

Jak probíhala příprava na jaro?
Momentálně se už soustředíme na herní prvky, práci s balónem a střelbu. Na začátku přípravy jsme spíše nabírali fyzickou kondici.
Dal vám tradiční dril na jarní část sezony hodně zabrat?
Zimní příprava je nepříjemná pro každého hráče, ale pro jaro je jí potřeba. Na začátku jsem měl trošku problémy, protože jsem onemocněl, ale tréninkové manko jsem dohnal.
Kromě ojedinělé nemoci se vám ale letos zranění vyhýbají…
Ano a rozhodně jsem rád, že jsem žádné větší zranění neprodělal. Nechtěl bych vypadnout na delší dobu.
Jaký máte z přípravy dojem? Jste v Opavě spokojení s výsledky zápasů?
Osobně mám dobrý pocit, už jen z toho důvodu, že ji všichni zvládají naprosto výborně. Co se týče zápasů, které jsme už absolvovali, tak jsem spokojený. V přípravě jsme ještě neprohráli a také celkový herní projev vypadá dobře, což jsme potvrdili v derby s Baníkem.
Útok se rozrostl o Martina Pulkerta z Olomouce. Nebojíte se konkurence?
Ne, je naopak dobře, že přišel. Osobně si s ním rozumím výborně. Navíc je to ofenzivní hráč, který může hrát v záloze i v útoku.