Aktivitou hýřil rovněž v nedělním duelu s pražskými Bohemians. Gólu, tedy alespoň regulérního, se nicméně nedočkal. „Jsem strašně rád, že mi trenér dal důvěru,“ řekl dvacetiletý fotbalista. „A co víc, hned v prvním zápase proti Slovácku se mi podařilo vsítit branku,“ dodal.

Halaška v obou ligových kolech začínal v základní sestavě. A kouči Jiřímu Nečkovi se odvděčil. Paradoxně za to vděčí i Liboru Kozákovi, který v létě odešel do italského Lazia, čímž mu odpadl největší konkurent na hrotu. Halaškův současný start lze přirovnat k tomu loňskému. I tehdy se hned v prvním klání trefil do sítě pražské Dukly. Záhy ale následovalo střelecké trápení, zranění a zápasy na lavičce.

Bývalý fotbalista Krnova věří, že loňské patálie se mu nyní vyhnou. Koneckonců zatím má Milan Halaška velmi dobrou bilanci: dva zápasy, jedna branka. „První zápas se mi, myslím, herně povedl. Jen škoda neproměněných šancí,“ pokračoval. Rovněž v utkání s Klokany byl jedním z nejaktivnějších hráčů na hřišti. Už po půlhodině hry musel gólman Sňozík vytáhnout brilantní zákrok proti jeho tvrdé střele. Síť domácích Bohemians rozvlnil dvacet minut před koncem zápasu. Ale radoval se jen pár vteřin. Gól hlavou z bezprostřední blízkosti totiž neplatil: sporný ofsajd.

„Ve druhém utkání mi chyběl větší klid v zakončení, některé akce jsem mohl dohrát lépe. Zápas byl pro mě těžší než se Slováckem i z toho důvodu, že jsem na hrotu útoku hrál osamocen,“ vysvětlil. „Nejvíc mě ovlivnil moment, kdy mi rozhodčí neuznal branku,“ dodal. Opava nakonec Klokanům podlehla 0:1 vinou vlastního gólu. „Měli jsme herní převahu, některé slibné šance ale zůstaly nevyužity. V závěru utkání nám rozhodčí neodpískal jasnou penaltu po faulu na Pavla Šultese,“ nesouhlasil s výrokem sudího.

I přes dobrou formu a zatím pevné místo v základní sestavě Halaškovi není do smíchu. Opava se totiž po druhém kole krčí na chvostu tabulky s jediným bodem. Vstup do nového ročníku druhé ligy to rozhodně nebyl ideální, ví Halaška. Vrátit svůj tým do horních pater soutěže může v sobotu v domácím utkání s Hradcem Králové. Podporovat jej bude i tradiční skupina krnovských fanoušků.