Řadí se tak nejen mezi nejlepšího střelce opavského klubu, ale rovněž atakuje čelo tabulky střelců druhé ligy. Na něm se vyhřívá také bývalý hráč Krnova David Korčián z Olomouce.

Naposledy se Halaška radoval v nedělním utkání v Ústí nad Labem. Již ve 30. minutě vybídl ke gólu spoluhráče Cigánka. „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, nenechali jsme se zatlačit před svou vlastní branku,“ řekl Halaška.

Výborný výkon korunoval těsně před přestávkou, kdy nádhernou střelou z pětadvaceti metrů nedal gólmanovi žádnou šanci. Hraje v základu „Na nic jsem nečekal, vystřelil jsem z voleje a trefil šibenici,“ vysvětlil dvacetiletý fotbalista.

Opava nakonec vyhrála hladce 3:1 a Milan Halaška, kterého v 65. minutě vystřídal Půda, patřil k nejlepším hráčům na hřišti. „Jsem přesvědčen, že toto vítězství nám pomůže do dalších zápasů,“ dodal.

Ty tam jsou nepovedené výkony z loňské sezony. Halaška dal během úvodních pěti kol tolik branek, co za celý minulý ročník. Rovněž se může opřít o pevné místo v základní sestavě.

„Co se týče důvěry, kterou mi trenér Neček dává, jsem maximálně spokojen a jsem za ni rád,“ pokračoval agilní útočník.

I přes Halaškovu gólovou fazonu se Opavě v druhé lize zatím nedaří. Zatímco loni Slezané ztratili postup do Gambrinus ligy až v posledním kole, nyní paběrkují ve středních patrech tabulky. Na suverénně první Zenit Čáslav dokonce ztrácí osm bodů.

„Čeká nás náročný týden, jelikož nás ve středu čeká pohárový zápas proti HFK Olomouc a hned v sobotu hostíme soupeře z Třince,“ uzavřel Milan Halaška. Pokud mu vydrží dosavadní forma a potvrdí nepsané pravidlo, že zatím skóruje co druhý zápas, o víkendu se bude radovat znovu, již počtvrté.