Zkvalitní nový povrch krnovský sport?

Záleží především na trenérech, jak si poradí s výchovou fotbalistů. Ale je to obrovský předpoklad a obrovská devíza.

Jak dlouho už probíhala jednání nad stavbou nového hřiště?

Zhruba tři roky. Tušili jsme, že bychom mohli dosáhnout na grant, to byl základní předpoklad.

A jak kvalitní je to trávník?

Vysoce kvalitní! Je to jeden z nejkvalitnějších trávníků v republice, takových je u nás snad jen pět nebo šest, jedná se o nejmodernější trend. Ten, co mají v Bruntále, má gumový granulát, což je starší technologie. Náš trávník je špička.

Co údržba? Bude nákladná?

Nikoliv. Ověřovali jsme si to například v Rožnově. Trávník se musí pouze kartáčovat, údržba je tedy minimální.

Moderní povrch

Budou hrát na novém hřišti i školy?

Určitě, to byla má podmínka, když jsem jednal s městem o dotaci. Chci, aby tam hrály školy, nabídneme jim to. De facto jim to může nabídnout i město, my se rozhodně nebudeme bránit. Je to jen ku prospěchu krnovskému sportu, když na hřišti budou trénovat v rámci školního vyučování do dvou hodin či uspořádají školní turnaje. Není to žádný problém, já budu jen rád.

A která fotbalová družstva jej budou využívat?

Hřiště jsme koncipovali tak, aby ho využívali převážně mládežníci od přípravky po dorostence. Samozřejmě za špatného počasí na něm mohou hrát i muži, ale trávník je skutečně určen především mládežnickým družstvům.

Spousta mužstev na umělé trávě hraje nerada. Jak to bude v Krnově?

Vyvedu vás z omylu, to se týká pouze starších typů s gumovým granulátem. Ze zkušeností z Rožnova víme, že umělý trávník používají jako hlavní hřiště a jejich zkušenosti jsou jednoznačně pozitivní. Dokonce už nikdo nechce hrát na přírodní trávě, všichni chtějí na umělku. Říkali nám to všichni v Rožnově, od tajmeníka přes správce až po trenéry. Navíc gumový granulát přes léto zapáchá a pálí z něj nohy, kdežto přírodní složka má normální teplotu jako hlína, což je přednost tohoto typu.

Nehrozí například v případě deště nějaké důsledky?

Nehrozí, to v žádném případě. Shodou náhod, když jsme byli před měsícem v Rožnově, tak pršelo. A když jsme se ptali stejně jako nyní vy, tak se nám vysmáli. Týden tam pršelo a zrovna se hrál školní turnaj. Nic tedy rozhodně nehrozí.

Bude modernizace krnovského stadionu pokračovat, tedy kromě druhé etapy finální koncepce?

Momentálně nemohu plánovat nic. Samozřejmě bychom chtěli například nějakou malou tribunu směrem na Petrovickou ulici, ale v současnosti si netroufám nic odhadnout. Vše je o penězích, mohu dávat návrhy, ale jestli neprojdou radou a zastupitelstvem, tak pochopitelně nemůžeme nic získat. Je to spíše otázkou koncepce města a krnovských sportovišť. To my nemůžeme ovlivnit.