Kromě Fojtíka se ovšem nejedná o nějaká závažná zranění a většina hráčů by měla být do nedělního zápasu s třineckým béčkem připravena.

„Bohužel se nám to trošku rozsypalo a chybělo nám plno hráčů. Neměli jsme Dohnálka, Lavroviče, Jašku, Studeného, Hrabovského, Urbana, Hrabinu a Fojtíka,“ povzdechl si trenér Antonín Mura. Nejhůře je na tom podle něj Fojtík. „Před čtrnácti dny měl horečky, nějak se dal dohromady na pohár s Rýmařovem, ale teď se mu to zase vrátilo. Doktorka ho poslala na pozorování do nemocnice, prý to může být zápal mozkových blan,“ doplnil bruntálský kouč.

Olomoucké mládežníky sice Bruntálští přehráli 3:0 díky hattricku Kyselého, vzhledem k absenci tolika hráčů toho ale zápas Murovi příliš neprozradil. „Bohužel, museli jsme postavit hráče, kteří toho v sezoně třeba tolik neodehrají, pozitivem je alespoň hattrick Kyselého. Jinak nám toto utkání moc neukázalo, svůj účel splnilo tak ze čtvrtiny. Snad budou na první mistrák marodi k dispozici.“

Těsně před ostrým začátkem sezony ulovil Bruntál ještě dvě posily – záložníka Tomáše Fuska a brankáře Matěje Štencka. „S Fuskem počítám na pravý kraj zálohy, je to náš odchovanec. Štencel byl v posledních letech v Rakousku a na Kypru, uvidíme, jak se předvede,“ řekl k posilám Antonín Mura.

BRUNTÁL – SIGMA OLOMOUC U18 3:0 (1:0).
Branky: Kyselý 3.
Bruntál: Štencek – Krajčovič, Vojtík, Horák, Galus – Zapletal, Šanda, Blažek, Kyselý, Fusek – Orság. Trenér: Antonín Mura.

TOMÁŠ CHALUPA