Během říjnového vzájemného klání se v ochozech bruntálského hřiště tísnilo více než tisíc lidí. Také nyní nebyla návštěva vůbec špatná. Podle oficiálního zápisu se dostavilo 860 diváků. Z Bruntálu měly dorazit hned dva autobusy fanoušků.

„Těžko se odhaduje, kolik příznivců hostů v Krnově bylo. Já si všiml, že se sem sjela spousta lidí z okolí. Byla to velká fotbalová událost," komentoval jeden z věrných domácích fandů Jan Pitřík, kterému je třiačtyřicet let, pochází z Krnova a na fotbal ve městě chodí od šesti let:

„Bylo to vyhecované utkání. Někteří z hráčů Bruntálu totiž dříve hrávali za Krnov. Do šedesáté minuty se ovšem na hřišti nic moc zajímavého nedělo. Pak se ale trefil Krnov a začalo to tam padat. Najednou se hrálo nahoru dolů."

Jan Pitřík svůj tým jezdí podporovat také ven. Právě proto nechyběl ani na podzimním derby v Bruntále. „Tehdy to sice skončilo bezbrankovou remízou, ale k vidění byla řada zajímavých momentů. Domácí například nedali penaltu," poznamenal fanoušek, jenž zažil působení Krnova v různých soutěžích.

Jako ideální by pro klub viděl divizi. „Chodil jsem i na třetí ligu. Podle mého je ovšem optimální divize. Hrají ji béčka týmů z vyšších soutěží, v akci vidíte i bývalé ligové fotbalisty. Pro město, jakým je Krnov, ideální. Teď se ale padalo, chce to mužstvo stabilizovat a vrátit se do divize tak, abychom se v ní trvale udrželi," uvedl dále rodilý Krnovan.

Sám zastává názor, že Krnov by měl nasazovat hlavně své odchovance. Jenom s nimi se ovšem divize hrát nedá. „Bohužel, je to asi tak. Máme vynikající mládež, spoustu kvalitních hráčů. Měli bychom sázet hlavně na ně. Kdybychom se ovšem vrátili do divize, klub by museli posílit fotbalisté odjinud," uzavřel.

FK Krnov - SO Bruntál 2:2 (0:0)
Branky: 58. a 69. Houdek – 59. L. Kundrátek, 73. Orság. Rozhodčí: Matějek – Tabášek, Fajkus. ŽK: Němec. Diváci: 860

Krnov: Řeháček – Havlíček (59. Mrukvia), Daříček, Čanecký, Pella – Moravec, Bartoníček (84. Š. Ondra) – Hrubý, A. Ondra (66. Simichanidis), Šimčík – Houdek. Trenér: Ladislav Bártek
Bruntál: Minarčík – Mohyla (72. Zatloukal), J. Dohnálek, Češek, P. Kundrátek – Žatka, Šustr (83. Cabal), L. Kundrátek, Němec (64. Blažek) – Orság, Ostrák. Trenér: Antonín Mura

Ladislav Bártek, trenér Krnova: „Podle mého byla remíza spravedlivá. V utkání jsme dvakrát vedli, ale soupeř dvakrát vyrovnal. Hrálo se před výbornou návštěvou. K vidění byly čtyři pěkné góly. Jsem rád, že i když šlo o derby, nebylo moc žlutých karet."

Antonín Mura, trenér Bruntálu: „Remíza je zasloužená a odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Možná náš celek měl více ze hry, ale celkově je výsledek spravedlivý."