„Minulý rok proběhla stejná akce pro Arturka se spinální svalovou atrofií, tehdy se vybralo přes 110 tisíc. Vše bylo tehdy v začátcích a my tak věříme, že letos těmto dětem rozdělíme více peněz, i když ta loňská částka byla celkem slušná,“ poznamenal Jan Holouš, jedna z hlavních tváří Anděla. Spolek měl naplánovány ještě další akce, ty ale prozatím hatí covid. „Věříme však, že léto bude volnější a my budeme moci uskutečnit naše další akce pro další děti,“ pokračuje Holouš.

Vrbno pod Pradědem má nového kouče
Novým trenérem Vrbna zkušený Josef Živčák

Už nyní je jasné, že dobrou věc podpoří spousta klubů z kraje, namátkou třeba Rusín, Slezské Pavlovice, Janov nebo Liptáň. „Něco jsme vymysleli i s fotbalisty, se kterými spolupracujeme, o čemž budeme veřejnost informovat průběžně na našem Facebooku a Instagramu, kde budou zveřejňovány i příběhy dětí,“ podotkl další z představitelů spolku Pavel Rejda. „Náš kolega Daniel Kmínek se činil, takže budeme dražit například dresy Vladimíra Coufala, Milana Škody nebo bratrů Čelůstkových, dojde i na nástupové triko Vaška Mikuláška z Oktagonu, budou i hokejové dresy,“ upřesnil dále Rejda.

Do akce se můžete zapojit od pátku 26. února, a to především na Facebooku a Instagramu Fotbalového Anděla. Výtěžek bude rozdělen mezi jednoroční Elišku z Arnoltovic, dvouletého Mikuláše z Krnova a devítiletého Maxima z Ostravy.