„Začalo to sbírkou roušek pro domovy důchodců na Krnovsku a Osoblažsku, pokračovalo to materiální pomocí domovům důchodců na Opavsku, pracovníkům záchranné služby, hasičům a jiným zařízením od Osoblahy až po Opavu,“ řekl ředitel spolku Jan Holouš.

„Mile mě překvapilo, že se do akce velmi rychle zapojilo několik firem, jako například tyčinky Havlík a další. Podpořili nás i hráči SFC Opava, následně také dva hráči Baníku Ostrava. Pomohli také fotbaloví fanoušci Opavy společně s Globusem a firmou Semix, všichni nám na učet zaslali finance, nebo pomohli materiálně, za což bych chtěl srdečně poděkovat. Tohle je přesně ten důvod, proč vznikl Fotbalový anděl. Chceme spojovat hráče a fanoušky dohromady a společně pomáhat,“ vysvětluje Holouš.

Z fotbalistů charitativní spolek finančně podpořili Jan Žídek, Jan Schaffartzik, Adam Rychlý, Filip Souček, Václav Juřena (SFC Opava), Jaroslav Svozil, Ondřej Šašinka (Baník Ostrava) a také Jakub Juchelka a Jakub Kropáč (FK Město Albrechtice).

V neděli se zapojí také útočník Slezského FC Lukáš Železník, který od 14 hodin pořádá herní livestream - www.twitch.tv/palic77.