Vynikající čtvrté místo obsadili žáci Olympie Bruntál na Mezinárodním fotbalovém turnaji v Trnavě. V silné konkurenci několika ligových mužstev z Francie, Polska a Slovenska předvedli výborný výkon a obhájili svoji pozici z loňského roku.

Ve skupině porazila Olympia francouzský fotbalový tým Pont Ste Maxence 2:1 a Slávii Trnava 2:0. Po dvou úspěšných taženích přišla prohra s Lokomotivou Trnava 0:3 a znamenala, že se naši hráči utkají v semifinále s pozdějším vítězem, skvělým Spartakem Trnava. Tomu podlehla Olympia vysoko 0:5 a v boji o 3. místo narazila opět na Loko Trnava.

Zde již bylo utkání vyrovnanější, ale Olympia hrající převážně s mladšími žáky již nestačila kondičně a podlehla Lokomotivě Trnava 0:2 a obsadila na turnaji 4. místo. O překvapivý úspěch se postarali hráči Němec, Misař, Lipka, Bečák, Rončák, Šuba, Hendrych, Klíma, Fečík, Filipčík, Strýček, Kubíček, Moravec, Volný, Maňur a Žák, trenéři Filipčík a Němec.

„Myslím, že se jednalo o jeden z nejlépe organizovaných turnajů, na kterém jsme v poslední době měli čest zúčastnit se. Základem úspěchu bylo vítězství nad Francouzi, kteří měli výborné hráče. Dobře jsme bránili a brejkovali. Pochvala patří všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili. Pohár, který měří přes šedesát centimetrů si hoši stoprocentně zaslouží, protože jejich píle a odhodlání byla při zápasech znát,“ prozradil k celému utkání předseda TJ Olympie Bruntál Jan Urban.

Konečné pořadí: 1. Spartak Trnava, 2. OFS Trutnov, 3. Loko Trnava, 4. Olympia Bruntál, 5. Výběr ZsFZ, 6. Pont Ste Maxence, 7. Gorník Zabrze, 8. Slávia Trnava.