Letošní ročník mistrovských fotbalových soutěží končí. O tomto víkendu zakončí svou pouť v letošním ročníku fotbalisté divizních soutěží a o týden později se dohrají všechny ostatní zbylé soutěže. Nejen s letošním ročníkem, ale i s divizní soutěží se bude loučit fotbalová Jiskra Rýmařov.

Po letech účinkování v náročné a kvalitní soutěži Rýmařovští sestupují do krajského přeboru. Jikra si vedla v posledních zápasech dobře, na záchranu to však stačit nebude. Výborně si Jiskra vedla i v posledním zápase v Šumperku, odkud dovezla plný bodový zisk. Svou roli na pádu Jiskry sehrává i fakt, že druhou ligu opouští hned dva moravské kluby, Vítkovice a Opava, a s divize tak budou sestupovat až tři týmy.

Rýmařov bojoval až do konce a určitě nevypustí ani poslední utkání na vlastním hřišti s Porubou, které začíná v neděli od 16.30 hodin. Domácí hráči a realizační tým se bude chtít se svými příznivci rozloučit vítězstvím. S týmem se po sezoně loučí kouč Milan Duhan, který odchází do Brna a pravděpodobně i řada hráčů. Příznivci Jiskry a fotbalu tak budou mít nejméně na rok poslední možnost zhlédnout v našem okrese utkání kvalitní divizní soutěže.

Krnov je na jedenáctém místě

V soutěži krajského přeboru budou pokračovat předposledním letošním zápasem fotbalisté FK Krnov. Kouč Antonín Hudský určitě čekal před zahájením letošního ročníku se svými svěřenci více, než je zatím až jedenácté místo v tabulce. Zklamáni jsou také fanoušci krnovského mužstva. „Některá utkání nám na jaře nevyšla a některá jsme zase zbytečně ztratili. Zahazovali jsme spoustu příležitostí. Vyšel nám zápas v Lískovci a hned další utkání doma s Frenštátem jsme nezvládli a prohráli. Jsem rád, že jsme alespoň napravili dojem středečním vítězstvím v Čeladné. V závěru soutěže se pokusíme vylepšit naši pozici“, řekl krnovský kouč. Fotbalisté Krnova si pojedou pro plný bodový zisk v sobotu na hřiště beznadějně posledního týmu tabulky Vratimova. Utkání má výkop v 17.00 hodin.

V úplném klidu může dohrát poslední dvě kola soutěže I. A třídy fotbalový Slavoj Bruntál. Tým Jana Jedličky sice postihly v závěru soutěže zranění, vyloučení a další absenční problémy s malým kádrem hráčů, ale Bruntálští to zvládli výborně a důležitá utkání vyhráli. Dvě kola před koncem je Slavoj na pohodovém pátém místě v tabulce a bude hrát již jen o umístění. V neděli zajíždějí fotbalisté Slavoje Bruntál na hřiště Mokrých Lazců, kde nastoupí proti bojovnému domácímu kolektivu v netradičním dopoledním čase od 10.00 hodin.

Tvrdý boj o sestupová místa

Vyjasněna nejsou stále dvě kola před koncem situace v soutěži I. B třídy, kde se tvrdě bojuje o sestupující místa v tabulce. Nejvíce starostí mají asi v Jindřichově. Fotbalový tým je na předposledním místě a musí bojovat. V neděli od 15.00 hodin nastoupí fotbalisté Slezanu na hřišti Olympie Bruntál v Moravskoslezském Kočově a budou potřebovat body.

Pojistit soutěž musí ještě fotbalisté Úvalna, kteří mají před sebou těžké utkání v neděli od 10.15 hodin ve Zlatníkách. Z nejhoršího se dostali hráči Sokola Chomýž. Tým kouče Rostislava Lhoťana hraje v neděli od 17.00 hodin na hřišti suveréna soutěže a jasného postupujícího do I. A třídy, Slavkova.
Nelehké utkání čeká v sobotu od 17.00 hodin fotbalisty Dolní Moravice. Svěřenci Františka Lipky budou odrážet nápor posledního týmu tabulky, Slavie Opava, která bude hrát o naději a musí vyhrát. Jistit fotbalovou soutěž pro příští ročník budou na svém hřišti fotbalisté Krásných Louček. Tým Pavla Němce bude hostit v sobotu od 17.00 hodin bojovný celek Stěbořic.

Okresní soutěž čekají ještě dvě kola

Závěrečná dvě kola mají před sebou okresní soutěže. O postupujícím Horním Benešovu z okresního přeboru je rozhodnuto již dávno, ale boj je o sestup. V závěru soutěže si to rozdají celky Zátoru, Brantic a Široké Nivy. Nejlépe je na tom Zátor, který má na oba soupeře tři body náskok a v sobotu od 17.00 hodin hostí Starou Ves. Stejný počet bodů mají největší aspiranti na sestup, Brantice a Široká Niva. Těžký zápas čeká v sobotu od 17.00 hodin Brantice, které přivítají Vrbno. Ve stejnou dobu bude hostit Široká Niva fotbalisty Lichnova.

Také o postupu z třetí třídy, kde je na programu poslední kolo, je už rozhodnuto. Okresní přebor si v příštím ročníku soutěže zahrají Nové Heřminovy, které zakončí letošní soutěž v sobotu od 17.00 hodin v Jamarticích. Boj je o sestup, kde ještě svedou souboj Slezské Pavlovice, Lomnice a Jindřichov B. Poslední kolo rozehrají také čtvrté třídy. Postup si vybojovaly ze skupiny „A“ Hošťálkovy a ze skupiny „B“ Břidličná.