Loňský ročník, hlavně jarní část, týmu příliš nevyšla, a tak došlo v Avízu ke změnám. Obměnil se výbor klubu a také přišel nový kouč Ladislav Ptáček, který buduje nové mužstvo.

Nový trenér, který má zkušenosti především z práce s mládeží, nastoupil 20. července.

„Trénoval jsem mládež v Krnově i Bruntále. Oslovil mě předseda klubu ve Městě Albrechticích, tak jsem vůbec neváhal," podotkl Ladislav Ptáček.

Avízo po uplynulé sezoně postihl docela velký odliv hráčů. „Odešlo více než deset kluků. Klub sice má svou mládež, ale zrovna dorostenci, kteří by mohli muže doplnit, nehrají nějakou vyšší soutěž," povídal trenér. A pokračoval: „Oslovil jsem asi dvacet hráčů po okolí, někteří slíbili, že přijdou, ale pak z toho sešlo. Přesto se některé přivést povedlo."

NOVÁ JMÉNA

Hlavními posilami pro nadcházející ročník jsou především Lukáš Slaný, Jan Uherek a Vasil Charalambidis.

„První dva jsem už trénoval v Krnově v mládeži, takže je znám. „Vašek" Charalambidis přišel ze Zlatých Hor, ale taky má za sebou zkušenost z Krnova ve vyšší soutěži," představil posily Ptáček. Ještě dodal: „Získali jsme Tomáše Sirotníka, který kvůli zranění rok nehrál, ale je to výborný fotbalista."

Myšlenkou nového albrechtického lodivoda je práce s mladými fotbalisty. „S mladými se pracuje líp. Chtějí trénovat, chtějí pracovat, když dostanou nějaký pokyn, tak jej splní. To je u některých starších hráčů problém," usmál se kouč. „Samozřejmě vím, že jen s mladíky to nejde, potřebujete tam i zkušenost," dodal. V přípravě však Ladislav Ptáček notně vyzkoušel i dorostence z vlastní líhně Města Albrechtic a rozhodně ho nezklamali.

V přípravě odehrálo Avízo zatím dvě utkání a ještě další tři ho čekají. Se starším dorostem Krnova Albrechtičtí prohráli 0:1. „To jsem právě zkoušel mladé kluky. Byli tam jen tři hráči ze základu a jinak samí dorostenci," podotkl trenér. Zato Vysoké nastřílel tým bez problémů deset branek. „Není důležité, že soupeř to byl slabší, ale jak hráči pracovali. Chci hrát náročný systém, vysoké napadání, tak to musíme natrénovat," povídal. Avízo ještě čekají střetnutí v Branticích, v Hošticích a Zátoru. „Potřebuji, aby kluci hráli s míčem, proto lehčí soupeři," říkal Ptáček.

SESTAVA

Osu týmu by měli tvořit právě Uherek, Slaný, Charalambidis a Pavlíček s Bušosem.

„Kolem nich by měli být mladí odchovanci. Máme dva mladé a velice dobré brankáře, oba naše albrechtické. Věkový průměr bude okolo dvaadvaceti let," vykládal trenér Města Albrechtic. A pokračoval: „O Slaného jsem hodně stál. Je to bývalý útočník, ale teď hraje střed zálohy. Má vynikající rozehrávku, dobrou střelu, umí tým dirigovat."

TÝMOVÁ HRA

I přes posily kouč stále ještě hledá fotbalisty na určité posty. „Potřebovali bychom středního obránce. Zkoušeli jsme tři stopery, ale žádný není tak obratný a rychlý, takového bychom chtěli," osvětlil první problematické místo sestavy Ptáček. A hned zmínil druhé: „Zkoušíme hrotového útočníka Zdeňka Valíka. Je mu dvaadvacet, ale zranění ho nepustilo více než rok do hry. Uvidíme, jak se mu bude dařit."

Ladislav Ptáček bude sázet na týmovou hru. „Chceme předvádět kolektivní fotbal. Nechci, aby se mužstvo nějak dělilo na staré a mladé. A zatím to funguje," říkal trenér.

O nějakých cílech pro novou sezonu však mluvit nechce. „Jsem tady chvilku. Prvotní je samozřejmě záchrana, a abychom si udělali co nejlepší výchozí pozici pro jaro," povídal Ladislav Ptáček. „Záleží na tom, jak se povede začátek, jestli se mladí rozklepou nebo ne. Je to trochu risk, ale nic jiného nám nezbývá, když chceme hrát s mladými hráči, kteří mají ke klubu vztah," dodal.