V divizní soutěži se Město Albrechtice představí na hřišti nepříjemného soupeře z Orlové. Avízo má zatím 27 bodů a je v tabulce na výborném čtvrtém místě. Cílem týmu na půdě soupeře bude odčinit ztrátu bodů z minulého domácího utkání s Velkými Karlovicemi. Orlová ale doma umí a s 26 body je přímým soupeřem Albrechtic v bojích o přední příčky. Zápas začíná v sobotu v netradičním čase od 10:15. „Mrzí nás ztráta bodů z domácího hřiště, ale pokusíme se zabojovat a ztrátu nahradit,“ řekl trenér Avíza Josef Dorňák.

Na hřiště soupeře cestují také fotbalisté Rýmařova. V sobotu se střetnou s Velkými Karlovicemi, které jsou v divizní tabulce s 21 body na 11. místě a balancují jen krůček od sestupového pásma. Favorizovaná Jiskra, jež figuruje na sedmé příčce, o minulém víkendu nehrála z důvodu nezpůsobilého terénu domácího hřiště. Rýmařov odložené utkání se Vsetínem nahradil přípravou v Háji ve Slezsku.

„Minulý týden jsme nehráli, ale věříme, že to na náš výkon nebude mít vliv a budeme pokračovat v jarních výkonech,“ zaznělo z lavičky Jiskry. Rýmařovští na jaře doposud neprohráli a výbornou formu mohou potvrdit právě v sobotu od 15 hodin.

Druhým kolem bude rovněž pokračovat krajský přebor. Krnov, který se již vyšplhal s 29 body na velmi dobrou třetí příčku skupiny, hostí poprvé na jaře Lískovec. Domácí fotbalisté budou v utkání s osmým celkem tabulky favoritem a vítězství je může posunout do vyšších pater tabulky. „Chceme zápas každopádně vyhrát a držet se na špici tabulky,“ uvedlo vedení krnovského klubu, který hned v prvním jarním zápase v Českém Těšíně navázal vítězstvím na úspěšný závěr podzimu. Zápas na krnovském fotbalovém hřišti startuje v neděli od 15 hodin.

Poprvé vstoupí do soutěže krajského přeboru i tým Starého Města. Ten se představí v neděli od 15 hodin v Oldřišově. Oba týmy se s bilancí 21 bodů dělí o 11., respektive 12. místo. Klíčový zápas tak bude mít potřebný náboj duelu, v němž se přímí konkurenti utkají o důležité body.