Celá fotbalová veřejnost v našem okrese pomalu vyhlíží neděli a první okresní derby v krajském přeboru mezi týmy Krnova a domácího Bruntálu. Krnovští v minulé sezoně sestoupili z divize a museli přebudovat polovičku sestavy. Zato celek Slavoje Olympie Bruntál dodatečně postoupil z I.A třídy a úspěšný tým z loňského ročníku zůstal prakticky pohromadě.

KRNOV ZABRAL, CHCE BODY I Z BRUNTÁLU

Trenér Ladislav Bártek a spolu s ním celé krnovské mužstvo pojede do Bruntálu natěšené.

„Myslím si, že to bude dobrý zápas. Přijde hodně lidí, bude výborná atmosféra. Na taková utkání se vždycky těšíte. Když se hrála divize a přijel třeba Slavičín, tak to nikomu nic neřekne. Ale Derby Bruntál proti Krnovu, o tom se mluví dlouho předtím a ještě dlouho po tom, to lidi zajímá," povídal kouč FK Krnov.

Samozřejmě mezi oběma týmy bude velká rivalita. „Je to dáno i tím, že mezi těmi kluby jsou nějaké vazby. Všichni se znají. Někteří kluci, co jsou v Krnově, hráli v Bruntále a nebo naopak. Hlavní je, aby to byl dobrý fotbal a lidi se bavili. A aby se to nějak nevyhrotilo, přece jen, derby je derby, aby nepadly nějaké zbytečné červené karty," přál si Ladislav Bártek.

Krnovský kouč očekává, že by jeho celek měl tahat za delší konec provazu. „Měli bychom být lepší, dominovat. V zápase s Vendryní nám vyšel druhý poločas a od něčeho jsme se odrazili. I když první půle nebyla dobrá. V Bruntále chceme hrát samozřejmě aktivně a zase na dva hroty," povídal Ladislav Bártek a pokračoval: „No a kdyby se nepovedlo vyhrát, tak se nic neděje, jede se dál, soutěž je ještě dlouhá. Ale samozřejmě se budeme snažit zvítězit."

Krnovští by měli být v kompletní sestavě. „I Jirka Šimčík, který to nemá ideální s prací, tam bude. Totéž platí pro Vojtu Šustra, takže budeme v nejsilnějším složení," dodal Bártek.

KOUČ MURA SVÝM HRÁČŮM VĚŘÍ

Antonín Mura poprvé prožije nadmíru očekávané derby v roli kouče. „Chtěl bych utkání určitě vyhrát tak, jako každé jiné," říkal bez zaváhání bruntálský lodivod. Proti Krnovu bude mít ale se svými hráči těžkou práci a to i proto, že tam nedávno jako trenér působil.

„Máme za sebou dobrou přípravu. Kluci poctivě trénují a věřím, že to prodají. V minulém utkání v Bohumíně jsme podali herně velmi dobrý výkon. Porážku způsobily i jiné faktory a chtěli bychom na tento výkon navázat," pokračoval Antonín Mura.

Utkání bude sledováno s velkým zájmem a přiláká hodně diváků a na to se se zkušený trenér velice těší. „Věřím, že přijde tisíc diváků a že bude výborná atmosféra. Utkání bude určitě těžké, ale věřím svým hráčům, že je zvládnou," říkal Antonín Mura a dodával:

„Bruntál žije v očekávání derby a po letech je tady zase fotbal na vrchu. Bohužel nepůjdeme do zápasu úplně kompletní. Scházet budou kvůli zranění Šanda a Banovec, ale věřím, že to zvládneme. Derby je ale derby a může dopadnout jakkoliv," uzavřel bruntálský kouč.

Jan Urban: Utkáním žije nejen celé město, ale i okolí

Fotbalisté a fanoušci fotbalu jsou v Bruntále na nohou. Po letech se představí na městském stadiónu v Bruntále v okresním derby krajského přeboru odvěký rival, FK Krnov.

Krnovští se až ve třetím kole o minulém víkendu dočkali konečně vítězství nad Vendryní. Naproti tomu domácí nováček soutěže, Slavoj Olympia Bruntál, po úvodním vítězství nad silnými Dětmarovicemi vyšel v dalších dvou kolech naprázdno. V neděli je tedy nač se těšit. Natěšený je samozřejmě i šéf domácího fotbalového oddílu Jan Urban.

Jaká je prozatímní spokojenost s výsledky?

Musím se přiznat, že po úvodní výhře nad Dětmarovicemi tak napůl. Pokud nechceme mít problémy se záchranou, musíme doma bodovat. To se nám nepodařilo s Frenštátem a to je ztráta. Nemůžeme dělat ostudu, protože naše výsledky sledují třeba i naši přátelé až ve Šturovu, telefonoval mi předseda ASV Salzburg a také kamarádi z rodné vesnice na Šumpersku. Mám z toho prostě radost, ale musíme přidat nějaké další body.

Jak se chystáte na derby pořadatelsky?

Věřím, že přijde hodně diváků, a tak otevřeme i druhou pokladnu. Měl jsem jednání s dopravní policií ohledně parkování i státní policií ohledně dohledu a musíme posílit i pořadatelskou službu. Provedli jsme i některé aranžerské doplňky přímo na stadionu.

Co od derby očekáváte?

Moc se na zápas těším a mám radost, že utkáním žije celé město i okolí. Proto bych si moc přál, aby se hrál dobrý fotbal a diváci odcházeli spokojení.

Mezi kluby je určitě velká rivalita.

V Krnově mám moc přátel. Tonda Hudský, Peťa Urban, Marek Koraba, Ruda Klimenko. Rád je pozvu před zápasem, v poločase i po zápase do VIPky a určitě se budeme hecovat. Já si se synem, který přijede na zápas z Brna, sednu v klidu na tribunu a budu si atmosféru užívat.

Jak jsou hráči připraveni?

To je otázka spíš pro trenéra. Já myslím, že kluci přistoupí k zápasu odpovědně, i oni se těší. I když vím, že je to první derby a tak budou určitě nervozní.

Máte pro hráče připravenou nějakou motivaci?

V pátek asi zajdu do kabiny a něco jim jako fanda slíbím ze své kapsy. Určitě to nebudou ale peníze. Spíš to bude nějaká legrace. Třeba každému hráči koupím pizzu. (směje se)