Starší žáci

Utkání začalo tlakem domácího Českého Těšína. Hned ve čtvrté minutě domácí poprvé udeřili, když kopali přímý kop. Ten brankář Juřík vytáhl ještě na tyč, ale dobíhající hráč jej pohodlně překonal.

Postupem času se začala karta obracet a Albrechtičtí svého soupeře přehrávali, a přišly i šance. Bohužel vždy chybělo trošku klidu v zakončení. Až úplně poslední střela na branku v prvním poločase přinesla vyrovnání. Na ránu z pětadvaceti metrů od Františka Gergišáka (nový hráč z Jindřichova) brankář nedosáhl.

Druhý poločas začal nachlup stejně jako ten první. Převaha domácích opět přinesla gól. Volný záložník Českého Těšína se na šestnáctce dostal k odraženému míči a přesně mířenou střelou k pravé tyči dostal svůj tým opět do vedení. Hráči Avíza se snažili o zvrat v utkání, ale domácí byli tentokrát v obraně velice pozorní a nepouštěli hosty do vlastní šestnáctky.

Rozhodující branka padla deset minut před koncem. Tým z Města Albrechtic chtěl vyrovnat, a tak musel otevřít obranu. Toho využil domácí útočník a při samostatném nájezdu nedal Juříkovi v brance šanci. Přes snahu albrechtických hráčů o vstřelení ještě alespoň jedné branky zůstal už výsledek nezměněn.

„I přes prohru nejsem z výkonu hráčů zklamaný. V týmu se objevilo pět nových kluků, a tak naším největším problémem byla nesehranost. Pokud tito kluci budou i nadále, jak pevně věřím, tak další utkání z naší strany budou lepší. Utkání rozhodly dva faktory. Začátky obou poločasů a důraz v obou šestnáctkách. Mrzí mě zahozené šance v prvním poločase," hodnotil utkání trenér Města Albrechtic Martin Lhotka

FC IRP Český Těšín - FK Avízo 3:1 (1:1)
Branka Města Albrechtic: 33. Gergišák
Avízo Město Albrechtice: Juřík - Jedelský, Schaffartzik, Caknakis, Pospíšil, Peřina, Bánovec, Láníček, Roman Nečesaný, Michal Nečesaný, Dudík, Gergišák, Dodek, Varga, Klepáček, Mlčoušek. Trenér: Martin Lhotka

Mladší žáci

Pro nezaujatého diváka bylo střetnutí mužstev mladších žáků Českého Těšína a Avíza nádhernou podívanou. Spousta šancí, branek a hlavně drama až do konce. Utkání bylo jako na houpačce. Z první branky se radovali domácí. Hráči Města Albrechtic však do konce poločasu dokázali dvěma trefami výsledek otočit ve svůj prospěch.

Druhý poločas začal opět zvratem, když se Českému Těšínu podařilo během minuty otočit na 3:2. Avízo ale opět vyrovnalo. Samotný závěr byl jen pro otrlé. V poslední minutě se podařilo domácím vsítit branku na 4:3. Tým Avíza rozehrával a vrhl se bezhlavě do útoku. A to se tentokrát vyplatilo. Během pár vteřin bylo srovnáno na konečných 4:4.

FC IRP Český Těšín - FK Avízo 4:4 (1:2)
Branky Města Albrechtic: Dudík 3, Kvasnica
Avízo Město Albrechtice: Tusis - Mlčoušek, Tarabík, Varga, Vajdík, Klepáček, Horkel, Dudík, Hvížď, Kvasnica, Liberda

Starší přípravka

Nejmenší fotbalisté Avíza zajížděli na horkou půdu favorita do Bruntálu. Úvod utkání byl ze strany albrechtických mladíků na první pohled opatrný. Avšak druhou polovinu první půle zjistili, že každý soupeř je hratelný, což dokazovali svojí urputnou bojovností i s šancemi na vstřelení více branek. Škoda tyčky Mlčouška před závěrem prvního poločasu, kdy mohl snížit na 5:4. Místo toho dostal Slavoj možnost kopat penaltu, kterou proměnil.

Ani ve druhém poločase nelze albrechtickým hráčům nic vyčítat, jelikož stále hráli bojovný fotbal. Nakonec ale podlehli věkově i výškově vyspělejšímu soupeři. Trenéři byli s výkonem svého týmu spokojeni a všem hráčům patří velká pochvala.

Slavoj Bruntál A - FK Avízo 13:3 (6:3)
Branky Města Albrechtic: J. Mlčoušek 2, M. Hrancová.
Avízo Město Albrechtice: Boček - Včelný, Olejniczak, Hrancová, Liberda, Vyležík, Mlčoušek, Škrabal, Tarabík

-ama-