Letošní ročník se opět odehraje na hřišti Sokola Chomýž a startovat v něm bude celkem deset družstev, která se spolu utkají dvoukolovým systémem každý s každým jednou na jaře a jednou na podzim.

Scházet v letošní populární soutěži zkušených fotbalistů bude překvapivě loňský vítěz Žihadla Opava a také potrestaný tým SVPP Pivnice, který může nastoupit až do příštího ročníku 2011 a jeho hráči mohou startovat pouze v některém z účastníků Ligy Neafo Senior až v jeho letošní podzimní části.

K favoritům na letošní vítězství budou určitě patřit týmy FCF Kelta Krnov, Pendolíno Krnov a SK Lom Bašista. Šanci ale budou mít i ostatní týmy, které zasáhnou do soutěže. Nováčkem v letošním ročníku Ligy Neafo Senior jsou ambiciózní fotbalisté Kominictví Zakopal Milotice.

Úvodní kolo je na programu v neděli od devíti hodin, kdy se postupně utkají týmy v tomto časovém sledu: 9.00 U Koťasa Horní Benešov – Pendolíno Krnov, 11.00 FC Teva Seniors – Sokol Chomýž Krapkowice, 12.15 FC Třemešná – Minimax Brantice, 13.30 Karla Krnov – SK Lom Bašista, 14.45 FCF Kelta Krnov – Kominictví Zakopal Milotice.