Velmi dobrými výsledky se v přípravě prezentují fotbalisté Sokola Chomýž. Kouč Rostislav Lhoťan tým posílil o střelce Martina Tabacha z Krnova a Moravce ze Zlatých Hor. Oba hráči zatím plní roli posil a hlavně pak Martin Tabach se k radosti kouče Chomýže parádně rozstřílel.

Ambiciózní tým bude bojovat o přední příčky. „Mužstvo jsme doplnili, a tak máme v kádru zkušené i mladé talentované hráče. Věřím, že budeme hrát o špici tabulky,“ míní trenér Chomýže, Rostislav Lhoťan. Chomýž zahájí soutěž na vlastním hřišti v sobotu 15. srpna utkáním s týmem Zlatníky.

Také kouč Josef Dorňák se s týmem Břidličné poctivě přes léto připravoval. Břidličná sehrála celou řadu přípravných utkání a i když v nich většinou neuspěla, tak hráči dostali dosti příležitostí ke hře.

Tým se potýká s odchody hráčů a spoléhat bude na zkušeného Olejára a hráče kolem něj. Do soutěže půjde Břidličná se skromnými cíli. Ty ale mohou nabrat stejný směr jako v loňské sezoně, kdy Břidličná nakonec skončila třetí.

„Chceme hrát v horní klidné polovině tabulky a dávat příležitost mladým hráčům“, dodává zkoušený kouč Břidličné Josef Dorňák, který zahájí se svým týmem soutěž v neděli 16. srpna domácím zápasem se Savkova, který sestoupil z I.A třídy.

Olympia si věří na horní polovinu tabulky

Černým koněm soutěže mohou být fotbalisté nováčka z Olympie Bruntál. Trenéři Jaroslav Kyselý a Zbyněk Urbaník mají v kolektivu hned několik kvalitních fotbalistů jako Krajčovič, Orság, Kocvelda, Bršťák a řadu dalších. Hráči Olympie tak určitě nepůjdou do nového ročníku I. třídy bez ambicí a to Olympia nakonec prokázala i v přípravě, kde přehrála několik kvalitních soupeřů.

„Nechceme tým přeceňovat, ale jsme přesvědčeni, že na horní polovinu tabulky soutěže máme“, zní z lavičky fotbalistů Olympie, která začne nový ročník na hřišti Chuchelné. Kvalitní tým má také kouč Pavel Němec v Krásných Loučkách. Také v tomto týmu je hned několik zkušených fotbalistů.

V dresu Krásných Louček budou hrát Choma, Mamula, Lalak a další, kteří poznali vyšší soutěže v Krnově a Městě Albrechticích. Tým Krásných Louček určitě má na více, než předváděl v loňském ročníku.

„Letos bychom chtěli hrát zase nahoře. Myslím, že mužstvo na to máme“, říká stručně lodivod Krásných Louček, které čeká hned v úvodním utkání I.B třídy v sobotu 15. srpna okresní derby na hřišti Jindřichova. Domácím utkáním v sobotu 15. srpna proti Chlebičovu zahájí novou mistrovskou sezonu tým Úvalna.

Úvalno chce navázat na loňskou sezonu

Trenér Stanislav Dorňák z Úvalna disponuje řadou zkušených a kvalitních hráčů, kteří také ve většině případů prošli krnovským fotbalovým klubem. Mužstvo by chtělo stejně jako minulou sezonu odehrát v poklidném středu tabulky. V Úvalně budou spoléhat na střelce Zdeňka Sovadinu a hráče kolem něho.

„Věříme, že se nám podaří zopakovat loňskou sezonu, kterou jsme odehráli v klidném středu tabulky,“ dodává kouč Úvalna. Posledním z našich zástupců je celek Slezanu Jindřichov.

Ten v loňské sezoně vedl z pozice hrajícího trenéra Hanus a hlavně v první polovině se týmu dařilo. Jak tomu bude v letošním ročníku, to napoví derby v úvodním kole nového ročníku proti Krásným Loučkám.

Tým bude spoléhat především na loňský kádr hráčů, který se vyznačuje velkou bojovností a nasazením. Hráči budou chtít napodobit loňský podzim, ve kterém skončili na druhém místě.

„Samozřejmě bychom chtěli napodobit loňskou první polovinu soutěže. Uvidíme, jak na tom budou ostatní týmy. O body se budeme rvát s největší vervou a cenné body pomalu, ale jistě sbírat,“ ozývá se hlas z hráčské kabiny bojovného jindřichovského mužstva.