V dresu domácího celku se proti Bruntálu představilo hned sedm hráček, které nastupují za první tým v lize. Domácí vstoupily do utkání velice sebevědomě a do páté minuty si vytvořily dvě jasné gólové příležitosti. Jenomže Švajdová v hostující brance se překonat nenechala.

Největší starosti dělaly bruntálské defenzivě dvě zahraniční akvizice Heršpic, Priscilla Hagan a Faustina Ampah, které byly téměř u všeho, co se na trávníku dělo.

Hosté ale úvodní tlak přežili bez újmy a postupně hru vyrovnali. Ve dvacáté minutě se v první šanci hostí objevila Šandová, ale branku těsně přestřelila. To též se stalo ve třiatřicáté minutě Maiwaldové. Celek Bruntálu se spoléhal na velmi dobrou obranu a z ní vyrážel do rychlých protiútoků.

Minutu před poločasovou přestávkou bruntálské fotbalistky udeřily. Míč putoval po ose Šandová, Anna Pušková, Maiwaldová. Poslední jmenovaná chytrým lobem přehodila domácí brankářku a otevřela skóre, 0:1.

Po přestávce převzal opět iniciativu domácí kolektiv, který se hodně tlačil před branku Bruntálu. Hostující fotbalistky odolávaly až do šedesáté minuty. V ní pořádně nepokryly prostor před svou svatyní a Priscilla Hagan nezaváhala, 1:1.

Za dalších šest minut fotbalistky Horních Heršpic utkání otočily. Domácí zahrávaly přímý kop a v šestnáctce Bruntálu zůstala osamocená druhá ze zahraničních hráček Faustina Ampah, pro níž nebyl problém dostat balón do sítě, 2:1.

Hostující fotbalistky se ale s průběžným stavem nechtěly smířit a bojovaly o vyrovnání. To jim však značně ztěžoval silný protivítr. Přesto se dostaly k několika standardním situacím, bohužel je nedokázaly využít. V závěru pak Bruntalačky v touze po vyrovnání otevřely hru a inkasovaly potřetí.

V poslední minutě přišel rychlý brejk domácích a Hagan vybídla ke skórování Krištofovou. Ta uzavřela brankový účet zápasu na 3:1 pro Horní Heršpice.

„Co k utkání říct? Velmi silný soupeř posílený až sedmi hráčkami jejich A-týmu. Zvláště dvě zahraniční akvizice by se neztratily ani v našich špičkových ligových týmem. V Brně hrají jen a jen fotbal. To je jejich práce. Přesto naše holky makaly a držely dlouho krok. Dokonce po poločase vedly.

Věřili jsme, že mohou uhrát nejméně bod, ale pak přišla opět naše chyba a soupeř srovnal. Brzy na to se dostal do vedení. Náš tým se snažil srovnat krok a bojoval. Bohužel v posledních vteřinách při naší snaze o vyrovnání jsme inkasovali po třetí. Bod by byl zasloužený," rozebíral duel manažer bruntálského týmu žen Ladislav Švajda a dodával:

„Teď v neděli nás čeká na umělé trávě v Bruntále pod světly v poháru KFŽ, což je obdoba Českého poháru u mužů, ligový tým Pardubic. Hrajeme po utkání našeho mužského áčka. Věříme, že nás fanoušci přijdou povzbudit," uzavřel Švajda.

Brno Horní Heršpice B - Slavoj Olympia Bruntál 3:1 (0:1)
Branky: 60. Hagan, 66. Ampah, 90. Krištofová - 44. Maiwaldová
Bruntál: Švajdová - Klepáčková, Balážová, Varyšová, Dorňáková - Lacková (78. Tereza Pušková), Jarošová, Anna Pušková, Helekalová (64. Harkabusová) - Maiwaldová (74. Maková), Šandová. Trenéři: Jiří Czakan, Lukáš Dorňák