Fotbalistky Olympie se od července poctivě připravují na zaslouženě vybojovanou ligovou soutěž a k prvnímu testovacímu utkání cestovaly na hřiště svého budoucího rivala do Olomouce.

Olympia nastoupila bez několika hráček základního kádru, které mají ještě dovolenou, ale i přesto byla na začátku aktivnějším týmem. Již v 5. minutě byla se ocitla sama před brankářkou domácích Kaupová, ale dobrou příležitost neproměnila. V 11. minutě běžela sama na bránu domácích Sedláčková, ale také na brankářku Olomouckých nevyzrála.

Pravidlo nedáš dostaneš se opět potvrdilo a domácí hráčky hned svou první šanci využily. Ve 13. minutě Drahníková vstřelila vedoucí gól. Na rozdíl dvou branek zvýšila Olomouc své vedení v 17. minutě po chybě hostující obrany zásluhou Pavláčkové.

Hosté se ani za nepříznivého stavu nepoložili a pokračovali v aktivním, bojovném výkonu. Ve 21. minutě ale nastřelila Fišerová jen břevno, a tak poločas skončil dvoubrankovým vedením domácích.

Ve druhé půli byla Olympia od úvodních minut lepším týmem, ale dlouho se nedokázala střelecky prosadit. Gólu se bruntálské hráčky tak dočkaly až v 68. minutě. Akci brankářky Hedvičíkové, která nastoupila ve druhém poločase v poli, zakončila gólovou trefou Sedláčková a vrátila svůj tým do zápasu.

Domácí nechtěly utkání ztratit a prakticky ihned z protiútoku zvýšily Čepovou na 3:1 ve svůj prospěch. Bojovný bruntálský kolektiv hrál až do konce a závěr mu také patřil.

V 73. minutě nejprve Kubáňová po nahrávce Hedvičíkové snížila na 2:3 z pohledu Olympie. V 78. minutě si obě hráčky role přehodily a po vyrovnávacím gólu Hedvičíkové se začínalo znovu.

Oba týmy hrály na vítězství. Domácí hráčky hrozily rychlými brejky, ale v hostující bráně vynikající Žourková, která pro druhou půli vystřídala Hedvičíkovou, všechny akce olomouckých fotbalistek vychytala.

Rozhodnutí přišlo v 85. minutě. Po vydařené akci Švajdové otočila skóre utkání na konečných 4:3 pro Olympii Dorňáková.

„Na úvod přípravy na druholigovou sezonu bylo na našich hráčkách vidět, že jsme na začátku přípravy. Neproměnili jsme dvě šance a poté inkasovali, ale ve 2. poločase holky opět svou bojovností potvrdily, že fotbal hrát umějí. Utkání se jim podařilo otočit, i když jsme hráli bez několika hráček. Příští přípravná utkání hrajeme netradičně v pondělí 1. srpna od 17 hodin v Moravskoslezském Kočově s Čáslaví a poté odvetu ve středu 3. srpna také od 17 hodin v Moravskoslezském Kočově. Hráčky soupeře budou v Bruntále na soustředění,“ řekl po utkání v Olomouci manažer Olympie Ladislav Švajda starší.

1. FC Olomouc - TJ Olympia Bruntál 3:4 (2:0)

Branky Olympie: Sedláčková, Kubáňová, Hedvičíková, Dorňáková

Sestava Olympie Bruntál: Hedvičíková (46. Žourková) - Filipčíková, Balážová, Fišerová, Mudříková - Helekalová, Šandová, Kubáňová, Kaupová - Sedláčková, Dorňáková, střídala: Švajdová, trenéři: Ladislav Švajda mladší, Zdeněk Orság mladší. (st)