Hostující celek přijel do Bruntálu povzbuzen vítězstvím nad prvoligovou Zbrojovkou Brno velmi sebevědomě a navíc posílen o čtyři hráčky Baníku Ostrava. Domácí mají za sebou také úspěšnou přípravu, takže se hrál od začátku oboustranně výborný fotbal. Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, ale hostující hráčky byly v útočné fázi nebezpečnější. V 15. minutě jejich nejlepší hráčka Drahníková ze Slovácka nastřelila tyč brány domácích.

Domácí Olympia se rozjížděla pomaleji a k nebezpečným střelám se dostávala sporadicky. Ve 29. minutě si Jarošová nádherně naběhla po pravé straně za obranu hostí na přihrávku Schoberové a křižnou střelou k levé tyči otevřela skóre.

Od tohoto momentu byla Olympia aktivnější a nebezpečnější. Ve 35. minutě vystřelila Helekalová, ale gólmanka hostí Pospíšilová byla pozorná. Ve 42. minutě tvrdě pálila z pětadvaceti metrů opět Jarošová a jen těsně minula branku hostů.

Také druhý poločas začaly hráčky Olympie aktivněji. Ve 48. minutě vychytala šanci Krahulcové brankářka hostů. Ve 49. minutě unikla hostující Vítková, ale domácí brankářka Švajdová akci zneškodnila. V 50. minutě vytáhla gólmanka Švajdová střelu hostující Drahníkové s námahou na břevno. V 61. minutě chybovala Fišerová, ale svou chybu vzápětí obranným zákrokem proti hostující Vítkové napravila.

V 63. minutě již Olomouc vyrovnala. Ke gólové ráně napřáhla z dálky Drahníková a začínalo se znovu. Od 80. minuty přišel velký nápor Olympie, která v průběhu deseti minut vstřelila tři góly a nedopustila prodloužení a případné penalty. V 81. minutě utekla Křečková, brankářka hostů jen s námahou vytěsnila střelu Zuzky Hubáčkové. V 83. minutě střílela Jarošová z přímého kopu a opět zasáhla olomoucká brankářka Pospíšilová. V 84. minutě se po nahrávce Helekalové krásně otočila kolem soupeřky Schoberová a nechytatelnou střelou pod břevno poslala Olympii do vedení.

V 88. minutě poslala pas Balážová na Křečkovou, která obešla stoperku hostů a nádherným lobem do šibenice zvýšila na 3:1. Olympia své vítězství pečetila v 90. minutě, kdy se po pěkné akci dostala k míči Zuzana Hubáčková a bombou z osmnácti metrů uzavřela na konečných 4:1 pro Olympii.

„Utkání s Olomoucí jsou vždy vyrovnaná a i trošičku vyhecovaná. I toto pohárové utkání pro nás sloužilo jako příprava na ligu, ale musím děvčata pochválit za přístup a hlavně, že na konci chtěly a toužily více po vítězství. Myslím, že nakonec jsme zaslouženě vyrovnané utkání vyhráli. Máme momentálně v týmu skvělou konkurenci a bylo to vidět i dnes, kdy střídající hráčky skvěle zapadly a byly velkým přínosem. Čeká nás utkání v Sázavě a budeme chtít zvítězit a vyzvat v dalším kole Českého poháru Baník Ostrava," řekl k utkání manažer týmu Ladislav Švajda.

Fotbalistky Olympie tak postoupily do druhého kola Českého poháru a v sobotu 25. srpna pojedou do Sázavy u Lanškrouna, která v loňské sezóně vyhrála 3. ligu. Vítěz utkání se utká ve třetím kole s nasazeným Baníkem Ostrava, se kterým by v případě vítězství hrála Olympie na domácím hřišti.

Olympia Bruntál - 1.FC Olomouc 4:1 (1:0)
Branky Olympie: Jarošová, Schoberová, Křečková, Zuzana Hubáčková
Olympia Bruntál: Švajdová - Šandová, Balážová, Fišerová, Dorňáková (70. Plháková) - Jarošová, Křečková, Schoberová, Helekalová (88. Klepáčková) - Sedláčková (75. Tereza Hubáčková), Krahulcová (53. Zuzana Hubáčková)