FC Vítkovice - TJ Olympia Bruntál 0:1 (0:0)

První poločas byl ve znamení nadějných přihrávek, gól se však nekonal. Situace celého zápasu se obrátila až ve 47 minutě. Domácí družstvo se oproti podzimu velmi zlepšilo, a proto nečekal hostující hráčky Olympie snadný úkol.

Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Jako první zahrozily domácí fotbalistky již v desáté minutě, kdy přímý kop vyrazila brankářka Olympie Hedvičíková. Pokus o gól byl však neúspěšný a míč se odrazil od tyče brány. V 15. minutě si vytvořily šanci hosté, ale Sedláčková trefila jen domácí brankářku.

Pokus o gól se nezdařil

Ve 32. minutě dostala pěknou přihrávku za obranu Holčáková, která však bohužel samostatný únik neproměnila. Ve 42. minutě vystřelila Fišerová, gólmanka domácích byla opět pozorná a se střelou si poradila. Rušný první poločas skončil bez branek. Týmy vstupují do druhého poločasu s odhodláním uspět.

Do druhého poločasu vstoupily hostující hráčky s odhodláním uspět a upevnit si třetí místo v tabulce. Ve 47. minutě po akci Kuttlerová s Fišerovou překonaly brankářku domácích lobem a Holčáková vstřelila důležitý vedoucí gól Olympie. Branka hostující hráčky uklidnila. Olympia si vytvářela další šance.

V 72. minutě krásně vystřelila Hůšťavová, ale těsně minula domácí bránu. Domácí hráčky se snažily o vyrovnání, ale pozorná obrana hostů je do vážnějších příležitosti nepustila. Až v 90. minutě si domácí vytvořili gólovou příležitost, brankářka Hedvičíková ale výborně zasáhla a gól se nekonal.

Jedinou branku zápasu sází Holčáková

Hráčky Olympie se tak mohly radovat z dalších třech bodů do tabulky soutěže, kde jich mají již devětadvacet a jsou v tabulce na třetím místě. V dalším utkání hrají ženy Olympie Bruntál v sobotu 15. května od 14 hodin na hřišti v Moravskoslezském Kočově v přímém souboji o třetí místo proti Hlučínu „B“.

„Tentokrát se nám utkání tak nevydařilo jako minulé, ale domácí hráčky se velmi zlepšily a chtěly se našim vyrovnat,“ řekl trenér Olympie Bruntál, Ladislav Švajda starší.

„Velice těžce jsme se dostávali do šancí, které jsme po té neproměnily. Vstup do 2. poločasu se nám vydařil a kýžený gól jsme nakonec střelili. S výhrou jsme samozřejmě velmi spokojeni, ovšem výkon nebyl tak dobrý. Děvčata musí i nadále na sobě pracovat a mají se stále co učit,“ dodal trenér Švajda.

Sestava: Hedvičíková, Filipčíková, Balážová, Šandová, Fišerová, Kuttlerová, Švajdová, Hůšťavová, Krahulcová, Holčáková, Sedláčková.
Střídali: Klepáčková, Mudříková, Kaupová, Mojžíšová, Trenéři: Švajda Ladislav starší a Švajda Ladislav mladší.
Vedoucí družstva: Musilová Veronika, Studnička Ivo.