V dalekém Českém Těšíně chtěly fotbalistky Olympie Bruntál v minulém nedělním odpoledni potvrdit domácí vítězství z prvního kola. Utkání se hrálo na podmáčeném terénu, který hostujícím hráčkám znemožňoval technický a kombinační projev. Domácí mladý tým vstoupil do utkání sebevědomě a nedal hostujícím na hrací ploše příliš prostoru.

V sedmé minutě se dostávala do dobré příležitosti Kaupová, ale v zakončení jí scházela přesnost. Zápas měl oboustranně svižné tempo. V patnácté minutě centrovala do velkého vápna domácích ze standardní situace Jarošová a její spoluhráčka Schoberová otevřela hlavou skóre ve prospěch hostů.

Domácí hráčky se nevzdávaly a bojovaly o výsledek. Utkání bylo i v dalším průběhu vyrovnané. Nebezpečnější před brankou byly ovšem fotbalistky bruntálské Olympie, které se dostávaly častěji do střeleckých příležitostí. Potvrdila to ve čtyřiatřicáté minutě Schoberová, která pálila těsně vedle domácí brány. Ve čtyřicáté minutě se dostala do pěkné individuální akce Fišerová, ale nastřelila jen tyč branky Českého Těšína. První poločas tak skončil jednobrankovým náskokem hostů.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním vstřelit druhou branku a utkání rozhodnout. Hráčky Olympie zlepšily svůj pohyb po hřišti a začaly domácí přehrávat. Ve třiapadesáté minutě po akci Fišerové se prosadila před brankou soupeřek Kaupová a zvýšila vedení hostů na rozdíl dvou branek. Domácí hráčky ani za nepříznivého stavu utkání nezabalily a pokračovaly v bojovném výkonu.

Boj pokračoval

V dalším průběhu druhých pětačtyřiceti minut se hrál na těžkém a stále se horšícím terénu vyrovnaný a otevřený fotbal. Český Těšín podnikal nebezpečné protiútoky, ale do vyložených brankových příležitostí se nedostal. Střely ze střední vzdálenosti řešila bez vážnějších problémů hostující gólmanka Hedvičíková. Zvýšit vedení Olympie mohly na druhé straně hrací plochy postupně Sedláčková, Fišerová, Švajdová a Kuttlerová.

Výsledek se ale neměnil a po závěrečném hvizdu rozhodčího si bruntálský dívčí tým odvezl z Českého Těšína cenné vítězství v poměru 2:0, které ho posouvá do čela tabulky divizní soutěže žen. Příští mistrovské utkání hrají dívky Olympie Bruntál na domácím hřišti v Moravskoslezském Kočově v sobotu 4. září od 14.00 hodin proti Valašskému Meziříčí „B“.

„Utkání nás stálo spoustu sil. Terén byl velmi těžký a našim technickým hráčkám příliš nevyhovoval. Domácí nás trochu překvapily, ale naše zkušenosti rozhodly utkání,“ řekl po utkání trenér Olympie Ladislav Švajda mladší.

ČESKÝ TĚŠÍN – OLYMPIA BRUNTÁL 0:2 (0:1)

Branky: 15. Schoberová, 53. Kaupová.
Sestava Olympie Bruntál: Hedvičíková, Filipčíková, Balážová, Helekalová, Šandová, Jarošová, Švajdová, Schoberová, Kaupová, Sedláčková, Fišerová, střídaly: 57. Kuttlerová Kaupovou, 67. Mudříková Filipčíkovou, 74. Kudličková Jarošovou, 85. Žourková Švajdovou.
Trenér: Ladislav Švajda

Další výsledky 2. kola divize žen: Studénka - Stachovice 0:5 (Fabiánová 2, Růčková K., Koubková, Mičková), Havířov - Vítkovice 1:0 (Hyklová), Trojanovice - Štramberk 0:2 (Stupavská, Kociánová), Veřovice - Dobratice 2:4 (Fojtíková 2 - Klusová, Mynářová z penalty, Heroková, Veselá), Český Těšín - Bruntál 0:2 (Schoberová, Kaupová), Valašské Meziříčí B - Brušperk 1:0 (Kadlecová).
Pořadí střelkyň: 4 branky - Kaupová (Bruntál), 3 branky - Maláčová (Havířov), Holčáková (Valašské Meziříčí B), Schoberová (Bruntál), Veselá, Klusová (obě Dobratice), 2 branky - Krahulcová, Fišerová (obě Bruntál), Uhrová, Heroková, Mynářová (všechny Dobratice), Fiedlerová (Vítkovice), Pastorková (Studénka), Fabiánová (Stachovice), Fojtíková (Veřovice).
MSDŽ
1. Olympia Bruntál 2 0 0 15:1 6
2. Comfort Dobratice 2 0 0 15:3 6
3. ČSAD Havířov2 0 0 7:0 6
4. Valašské Meziříčí1 1 0 4:3 4
5. FC Vítkovice 1 0 1 4:1 3
6. Kotouč Štramberk 1 0 1 6:3 3
7. Slavia Stachovice 1 0 1 5:4 3
8. TJ Brušperk 0 1 1 1:2 1
9. IRP Český Těšín 0 1 1 1:3 1
10. DFC Studénka 0 1 1 3:8 1
11. Sokol Trojanovice 0 0 2 1:13 0
12. AFC Veřovice 0 0 2 3:17 0