Od úvodních minut si domácí hráčky vytvořily herní převahu, ale obrana hostů na čele se svou s brankářkou pracovaly na výbornou. Olympie hrozila po celé utkání zejména rychlými protiútoky. Ve 22. minutě zahrozily domácí fotbalistky poprvé, ale brankářka Hedvičíková byla na správném místě. Ve 28 minutě se v první šancí hostů ocitla velmi agilní Holčáková, ale také se gólově neprosadila. Radost do řad domácích hráček přinesla 31 minuta, kdy po snad prvním vážném letošním nedorozumění v obraně hostů se Havířov dostal do vedení po hlavičce Waszutové.

Šance inkasovat vzala domácím Hedvičíková

Olympia bojovala a ve 42 minutě se dočkala. Po nádherné nahrávce Krahulcové proměnila samostatný nájezd ve vyrovnávací gól Holčáková. Před přestávkou hostům zatrnulo, když po faulu Fišerové zahrávaly domácí hráčky pokutový kop, ale hostující brankářka Hedvičíková jej bravurně kryla.

Ve druhém poločase měly dále více ze hry domácí fotbalistky. Olympia využívala protiútoků a ve 49 minutě měla na noze jasnou gólovou příležitost hostující Kaupová, ale neproměnila. Tlak domácích narůstal, ale hosté skvěle bránily a plnily taktické pokyny. Tlak Havířova vrcholil a v rozpětí mezi 70. až 80 minutou přišly famózní chvíle hostující gólmanky Hedvičíkové, která domácím zlikvidovala vyložené brankové příležitostí.

Po čtyřech utkáních dostala Olympie první branku

V závěru utkání nakonec nescházelo mnoho a překvapení mohlo být na světě. V 81. minutě ale krásná střela Holčákové šla jen pár centimetrů od šibenice domácí brankářky. Olympie pak v samém závěru zaslouženou remízu ubránily a odvezla si Havířova zlatý bod. „Chtěl bych všem děvčatům nesmírně poděkovat za bojovný a soustředěný výkon. Především naše brankářka Martina Hedvičíková byla doslova famózní. Po čtyřech utkáních jsme obdrželi první branku a myslím si, že jsme překvapením soutěže. Vždyť s fotbalem prakticky začínáme. Po utkání se stala velmi nepříjemná věc kdy nám zkolabovala hráčka. Chtěl bych touto cesto poděkovat všem lidem z Havířova za záchranu života naší hráčky, zvláště vedoucímu domácích panu Porembskému, záchranné službě a našim hráčkám, především Pavle Švajdové a Veronice Balážové, které zůstaly v nemocnici a čekaly na výsledky lékařů“, řekl po utkání jeden z trenérů Olympie, Ladislav Švajda starší.

ČSAD Havířov -TJ Olympia Bruntál 1 : 1 ( 1:1 )
Branka: 42 minuta: Holčáková (asistence Krahulcová)
Sestava Olympie Bruntál: Hedvičíková Martina, Filipčíková Veronika, Balážová Veronika, Šandová Michaela, Fišerová Bára, Klepáčková Martina, Švajdová Pavla, Kaupová Michaela, Horňáková Aneta, Holčáková Sabrina, Krahulcová Aneta
Střídali: Mudříková Petra, Zapalačová Tereza, Podsklanová Patricie, Aneta,Coufalová Klára, Musilová Veronika
Trenéři: Švajda Ladislav mladší a Švajda Ladislav starší
Vedoucí družstva: Studnička Ivo.