Na hřišti výborného soupeře posíleného o šest hráček A-týmu hrály bruntálské fotbalistky od začátku vyrovnanou partii. Hostující celek byl od úvodních minut aktivní a už v 11. minutě se dokázal po pěkné kombinační akci prosadit. Šandová našla ideálně Annu Puškovou a ta poslala svůj tým do vedení.

Hráčky Bruntálu si dokázaly v první půli s podporou větru vytvořit převahu a další možnosti. Brankové příležitosti ale nedokázaly využívat až do 18. minuty. Podobná akce jako při prvním gólu, kdy opět Šandová našla přesnou nahrávkou tentokrát Stefanovskou, která zvýšila vedení na rozdíl dvou branek.

Domácí tým byl evidentně zaskočen a nemohl se dostat do tempa. Šance měli naopak hosté, ale nedotáhli je. V závěru poločasu přišel trest. Ve 45. minutě zahrával domácí tým rohový kop a hostující hráčky si daly po skrumáži v malém vápně vlastní gól.

Od zahájení druhé půle hrál s podporou větru domácí celek a tentokrát si on vytvořil převahu. Ve dvou případech se vyznamenala brankářka Švajdová, která i za pomoci tyče zneškodnila dva samostatné nájezdy domácích. Hostující celek nespoléhal jen na obranu, a podnikal rychlé protiútoky. V šanci se postupně ocitly Šandová, Tereza Pušková a hlavně Jarošová, která přehodila i brankářku, ale míč se do branky nedokutálel.

Po devadesáti minutách se tak mohly hráčky bruntálského celku radovat ze zaslouženého vítězství. Nyní je v neděli od 14.00 hodin v posledním kole doma čeká tým Brušperku. „Dnes musím celý tým jen a jen chválit. Domácí celek posílený o několik hráček áčka jsme zaskočili a zaslouženě šli do rychlého dvougólového vedení. Mohli jsme ale přidat i další branky a bylo rozhodnuto mnohem dříve," hodnotil utkání trenér Jiří Czakan.

A pokračoval: „Měli jsme k dispozici konečně kompletní tým a na hře to bylo znát. Podali jsme jednoznačně nejlepší výkon jara. Vlastně celá jarní část soutěže se nám povedla. Předváděli jsme dobré výkony a jen dvakrát jsme odešli těsně poraženi. Musím vyzvednout brankářku Švajdovou, která domácí doslova vychytala.

Nicméně všechny hráčky bojovaly a odměnou nám jsou tři body na hřišti, kde nikdo nevyhrává. Čeká nás ještě poslední utkání, ve kterém chceme potvrdit jarní formu," dodal kouč bruntálských fotbalistek.

Horní Heršpice B - Slavoj Olympia Bruntál 1:2 (1:2)
Branky Bruntálu: Anna Pušková, Stefanovská
Bruntál: Švajdová - Kremserová, Balážová, Fišerová, Klepáčková (58. Maková) - Helekalová, Jarošová, Anna Pušková, Stefanovská - Kappelová (51. Tereza Pušková), Šandová. Trenéři: Jiří Czakan a Lukáš Dorňák