Oba týmy nastoupily do utkání v nekompletních sestavách. 
I přesto se hrál od úvodních minut pohledný fotbal. Hostující hráčky měly v průběhu zápasu více ze hry, ale neprosazovaly se v koncové fázi. Domácí hráčky byly na rozdíl od soupeře produktivní a do přestávky dvakrát skórovaly.

Vstup do druhého poločasu se vyšel hostům. V 50. minutě dokázala Anna Pušková využít přihrávky Helekalové a snížila na 2:1. Bruntálské fotbalistky měly v dalším průběhu zápasu dobré příležitostí na vyrovnání, ale nevyužily je. V závěru utkání pak přišel trest. Fotbalistky Baníku po protiútoku přidaly do sítě Bruntálu třetí gól a rozhodly o svém vítězství.

Odveta přípravného dvoj-utkání se odehraje v neděli 8. března od 13 hodin na umělé trávě v Bruntále.

„Tento zápas můžeme označit jako zápas oslabených týmů. My jsme den před tímto utkáním odehráli dobrý zápas se Sázavou. Přípravné utkání bylo těžké i kvůli povětrnostním podmínkám. Baník hrál spíše s týmem juniorského věku. Co se týče hry, byli jsme po celou dobu lepším týmem. Hráli jsme kombinačně, ale naše snaha končila před pokutovým územím nebo špatným ukvapeným zakončením uvnitř vápna.

Kdybychom byli hladovější po gólech, určitě bychom si odvezli vítězství. Soupeř nás ale trestal v produktivitě. Vytvořil si tři šance a dal tři branky, které jsme jim darovali jako na stříbrném podnose. Do prvního mistrovského utkání máme ještě měsíc a věřím, že tyto věci dopilujeme.

Zvykáme si i na nový styl hry, a tak některé věci jdou pomaleji. Do nedělní odvety již budeme kompletnější a tímto zveme i naše fanoušky," zhodnotil utkání s Baníkem v Ostravě kouč bruntálských dívek David Steffek.

FC Baník Ostrava – FC Slavoj Olympia Bruntál 3:1 (2:0)
Branka Bruntálu: Anna Pušková
FC SO Bruntál: Švajdová – Steffková, Maková (75. Ondruchová), Dorňáková, Klepáčková (15. Harkabusová) – Helekalová, Lacková (65. Šimková), Jarošová, Anna Pušková – Tereza Pušková, Šandová (65. Bušíková). Trenér: David Steffek