Fotbalistky Bruntálu pod vedením Davida Steffka ve složení Švajdová, Jarošová, Helekalová, Varyšová, Bizonová, Šandová, Kocurová, Schoberová, Kittnerová, Dorňáková a Steffková měly na kvalitně obsazeném turnaji soupeřky v dalších devíti týmech ze Slovenska, Polska a Česka. Pořadatelé rozdělili týmy do dvou skupin, kde se systémem každý s každým bojovalo o postup do semifinále.

Bruntálské hráčky v prvním duelu ve skupině podlehly po vyrovnaném průběhu Baníku Ostrava 2:3. Góly vstřelily Helekalová a Varyšová. Ve druhém utkání proti Baníku Horní Nitra měly Bruntalačky navrch a díky brankám Varyšové, Jarošové a Šandové zvítězily 3:1.

Také třetí turnajový zápas proti Kotouči Štramberk patřil bruntálskému kolektivu, který brankami Jarošové, Varyšové a Helekalové vyhrál opět poměrem 3:1. V posledním skupinovém zápase sice FC SO Bruntál podlehl slovenskému OŠK Bziny 0:1, ale na postupu do semifinále se už nic neměnilo.

Polský tým KS Starowka Nowy Sacz stál v cestě Bruntálu na cestě do finále. Vyrovnaný a bojovný zápas do posledních vteřin ale nakonec lépe zvládly polské hráčky, které zvítězily 2:1. Branku Bruntálu vstřelila Jarošová.

V posledním vystoupení na ostravském turnaji čekal na SO Bruntál v boji o třetí příčku ČSAD Havířov. V bojovném klání rozhodla o nejtěsnějším vítězství 1:0 branka Kocúrové a FC SO Bruntál se tak mohl radovat z výborného třetího místa na náročném turnaji. Úspěch bruntálského dívčího kolektivu ještě zvýraznilo vyhlášení nejlepší hráčky turnaje, kterou se stala Jarošová.

„V turnaji jsme podávali docela rozdílné výkony. Myslím si, že jsme měli na víc a teď nemluvím o umístění, ale spíše o předvedené hře. Zase to beru spíše jako zpestření přípravy, která nám ještě vlastně ani nezačala, a pro holky to bylo první vyběhnutí s míčem po Vánocích.

Holkám děkuji za dobrou reprezentaci klubu a už se těším na společnou přípravu," zhodnotil turnaj kouč dívčího týmu FC SO Bruntál David Steffek.

Konečné pořadí: 1. OŠK Bziny (SR), 2. KS Starówka Nowy Sacz (PL), 3. FC Slavoj Olympia Bruntál, 4. TJ ČSAD Havířov, 5. FC Baník Ostrava, 6. ŠKF VIX Žilina (SR), 7. FC Baník Horná Nitra (SR), 8. TJ Kovo Beluša (SR), 9. TJ Kotouč Štramberk, 10. MFK Vítkovice