Po porážce v úvodním kole na hřišti Nových Sadů nastoupily fotbalistky FC SO Bruntál do zápasu s valašským soupeřem s cílem zvítězit. Utkání bylo od začátku velice vyrovnané. Po opatrném úvodu přidaly na aktivitě domácí hráčky, na kterých ale byla znát nervozita.

Hostující hráčky cítily šanci a snažily se před brankou domácích prosadit. V 18. minutě obešla hostující hráčka po pravé straně dvě domácí soupeřky a po její přihrávce před branku vstřelila nikým nehlídaná Hradilová vedoucí gól Valašského Meziříčí.

Domácí se nemohli dostat do tempa. Navrch měli hosté a ve 24. minutě mohli vedení navýšit. Střela hostující Rýdlové ale naštěstí skončila na tyči bruntálské branky. Domácí fotbalistky se postupně rozehrávaly a v poslední čtvrthodince první půle se obraz hry začal otáčet.

Hosté spoléhali v obranné fázi často na ofsajd systém, ale ve 39. minutě na něj doplatili. Za obranu Valašek se až do pokutového území dostala Jarošová. Tam byla zastavena jen za cenu faulu, pískala se penalta. Varyšová bezpečně srovnala na poločasových 1:1.

Ve druhém poločase měl malou územní převahu domácí tým. Bruntálské fotbalistky se dostaly do dobrých pozic, ale v zakončení scházel klid a přesnost. V 66. minutě se v ideální šanci objevila Bizonová, ale promarnila. V 74. minutě zahrávala Jarošová rohový kop, po kterém Varyšová hlavou těsně minula branku hostí. Domácí trenér Czakan udělal dvě změny v sestavě a chtěl strhnout vítězství na stranu svého týmu. Domácí se tlačili stále více před bránu hostů.

V 84. minutě zahrávala Jarošová další ze standardních situací a tentokrát už byla úspěšná. V pokutovém území se nejlépe zorientovala Steffková a krásným gólem dostala domácí celek do vedení. Do konce utkání se už nic nezměnilo a domácí hráčky mohly slavit první vítězství v letošní soutěži.

Příští sobotu 12. září hostí dívky FC SO Bruntál již od 13 hodin opět v domácím prostředí v Moravskoslezském Kočově vedoucí tým tabulky a jednoho z favoritů soutěže, celek Hodonína.

„Minulý týden holky prohrály a tak měly co napravovat. Zpočátku byla vidět nervozita a začátek utkání patřil hostům. Postupně se naše hra zlepšila a výsledkem bylo vyrovnání. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a bojovností, která nám minule chyběla, nakonec urvali cennou výhru. Příští týden nás čeká velmi silný Hodonín. Zveme tímto fanoušky na kvalitní ženskou kopanou," řekl po utkání manažer Bruntálu Ladislav Švajda.

FC Slavoj Olympia Bruntál - TJ Valašské Meziříčí 2:1 (1:1)
Branky: Varyšová, Steffková - Hradilová
Bruntál: Švajdová - Klepáčková, Steffková, Balážová, Dorňáková - Lacková, Jarošová, Varyšová, Šandová - Bizonová, Maiwaldová. Střídaly: Kremserová, Maková, Gocalová. Trenéři: Jiří Czakan, Lukáš Dorňák