Divizní nováček z Krnova nastoupil do druhého domácího utkání s Jakubem Řeháčkem v brance, s uzdraveným kapitánem Janem Zelníkem a také s jednou novou posilou. Do zadních řad přišel na hostování z opavského SFC Roman Švrček.

Hlavně chtěli Krnováci konečně zlomit prokletí a v divizní soutěži zvítězit a potěšit své příznivce. Domácím chyběl František Kaštovský, který si v minulém utkání poranil koleno a bude Krnovu chybět ještě minimálně dva zápasy.

Brumov byl před střetnutím v Krnově na posledním místě bez bodu, ale to samozřejmě na začátku soutěže o jeho síle nic nevypovídalo. Krnovští zase v minulém kole remizovali v Mohelnici 1:1, když domácí vyrovnávali až v nastaveném čase.

Do nedělního duelu vstoupili krnovští fotbalisté ospale. Brumovští měli od počátku více ze hry, ale ani na jedné straně se nerodily nějaké převratné šance, spíše jen náznaky. Obrany na obou stranách většinou zastavily útočné akce na hranici šestnáctky. a pak přišla třicátá čtvrtá minuta. Do pokutového území Krnova směřoval nebezpečný centr. Richard Kozák míč v tísni odvrátil jen na hranici velkého vápna, kde stál brumovský Straka. Ten povedenou střelou překonal Řeháčka a otevřel skóre.

Branka domácí viditelně zaskočila. Jakoby místy ztráceli půdu pod nohama. O poločasové přestávce muselo být v krnovské kabině pořádně dusno. Do druhé půle už nenastoupil nedoléčený Hudský, stále laborující se zraněným kotníkem. Toho vystřídal Biskup, který se postavil na kraj obrany. Do středu zálohy se posunul všestranný Daříček.

Do druhé půle domácí vlétli s obrovským elánem. Navíc jim návrat do utkání zjednodušil sám protivník. Ve dvaapadesáté minutě udělal Bačovský brumovskému stoperovi Miklasovi kličku a už už chtěl postupovat sám na gólmana, jenomže hostující obránce jej nedovoleně poslal k zemi a od hlavního sudího vyfasoval červenou kartu. Krnovské čekala dlouhá přesilovka.

O tom, jak je ale hra v početní výhodě ve fotbale zrádná, se domácí fotbalisté hned přesvědčili. Brumov se zatáhl ke svému pokutovému území a bránil zuby nehty. Krnov neustále útočil a byl na koni. Bohužel všechny jeho pokusy buď zastavil hostující obranný val anebo je vyrazil brankář Brumova. Až deset minut před koncem se domácím podařilo pěknou střelou vyrovnat na 1:1. Zasloužil se o to Lukáš Krčmařík.

Jenomže Krnovští se neradovali dlouho. Minutu před koncem měli míč na kopačkách. Posílali si jej brankář s obránci. Mezi ně ale vletěl brumovský Ritter, obral kapitána Zelníka a nechytatelnou ranou vymetl všechny pavouky z šibenice krnovské svatyně. Domácí zůstali stát jako opaření. Znovu v poslední minutě přišli o bodový zisk po vlastní chybě. Tentokrát podlehli Brumovu 1:2.

FK Krnov – Brumov 1:2 (0:1)
Branky: 80. Krčmařík - 34. Straka, 89. Ritter. ČK: 52. Miklas (B.), 585 diváků
FK Krnov: Řeháček – Daříček, Zelník, Švrček, Kozák – Cudrák (86. Dvořák), Hudský (46. Biskup), Bartoníček, Mitura – Krčmařík, Bačovský (84. Šimčík)

Hudský: Naštvaný je slabé slovo

Bylo na něm vidět, že je hodně zklamaný a taky naštvaný. Kouč krnovských fotbalistů Antonín Hudský zažívá na startu nového ročníku divize spíše negativní chvíle. Hlavně v posledních okamžicích zápasů.

„Bylo to tak trošku co jsem předpovídal. Takové ty řeči, že jsou poslední, že se je musí porazit, vůbec neplatily. Říkal jsem, že je nesmíme podcenit a to se potvrdilo,“ věděl o kvalitách protivníka Hudský. Brumov v prvním poločase na hřišti dominoval.

„Naši kluci do toho vstoupili vlažně. Soupeř nás v prvním poločase suverénně přehrával. Převyšoval nás v napadání. Jak jsem říkal, byl to urostlý tým. Střed zálohy jim hráli dva šikovní Slováci. V první půli nebylo ani moc šancí. My jsme si nevytvořili vůbec nic. Byl to takový fotbal mezi šestnáctkami. Nějaké nepovedené nájezdy, ale jinak nic. Oni měli více ze hry. My jsme podle mě ještě pořád spali,“ popisoval úvod zápasu domácí trenér.

Šlo snad ze strany Krnova o nějaké podcenění soupeře? „Neřekl bych, že bychom je podcenili, spíše jsme byli pozdě u každého balónu, oni byli rychlejší jak s míčem, tak bez něj,“ uvedl na pravou míru kouč. Krnovští opravdu v prvním poločase nehráli fotbal, na který jsou u nich jejich příznivci zvyklí.

„O poločase jsem trošku v kabině zvedl hlas, že takhle se divize hrát nedá. To nejde, že v Mohelnici makáme a tady doma, kde se máme předvést před domácími diváky, kterých přišlo zase hodně, je to bez nasazení,“ snažil se své svěřence motivovat domácí lodivod.

Po přestávce se hra Krnova ohromně zvedla, navíc hráli skoro celý poločas s jedním mužem v poli navíc, ale znovu se ozvala stará krnovská bolest, žalostná koncovka. „Oni hráli v deseti a my jsme byli na koni. Obléhali jsme jejich branku, lítaly tam balony zleva, zprava, zprava, zleva, ale nic z toho. My prostě nedáme gól. Navíc ten jejich gólman všechno vyrážel. Pořád jsem klukům říkal: Choďte do těch dorážek! Nic…,“ kroutil bezmocněhlavou Hudský.

Až se v osmdesáté minutě podařilo Krčmaříkovi vyrovnat. Všichni si oddechli, jenomže to konec nebyl. „Co čert nechtěl, v 89. minutě si obránci s gólmanem posílali míč, místo aby to odkopli pryč, přiběhl jejich hráč, obral Honzu Zelníka a trefil šibenici. To byla opravdu sprcha. Mě už to frustruje, já už nevím, jak to udělat jinak,“ nevěděl si rady zkušený trenér.

Bylo na něm vidět, že ho poslední výsledky jeho týmu doslova žerou. „Že jsem naštvaný je slabé slovo, takové chyby se prostě nedělají, každý nás za to ale tvrdě trestá. Na jeden gól potřebujeme dvacet šancí a my jim to donesem na podnose,“ hledal slova Antonín Hudský a rekapituloval dosavadní výsledky mužstva: „S Petrovicemi letí centr, ozve se: mám, a buch, je to 1:1. V Mohelnici to samé, zase: mám, a znovu 1:1, teď zbytečná hloupá ztráta balónu, 1:2.

Pořád jim říkám, aby spolu více komunikovali na tom hřišti. Teď ta chyba byla vyloženě o komunikaci. Nezvládáme koncovky utkání. Jestli je to o nervech? To já nevím. Mě to tak připadá, že se opakuje historie. Když já jsem hrál divizi, taky se nám nedařilo, jsem to asi přivolal, nebo já už nevím,“ snažil se najít příčinu neúspěchů krnovský patriot.

Každopádně se kouč Hudský už dívá dopředu: „Těď nás čeká trošku takový anglický týden. V sobotu jedeme do Dolního Benešova, ten má jako my dva body. Hned na to ve středu doma Havířov a neděle doma Kravaře, takže ten týden to bude divočina. Jsem rád, že se kluci uzdravují. Uzdravil se Honza Zelník. Tomáš (Hudský) ten kotník nemá dobrý. Jsou to asi vazy a má to nedoléčené. Chybět bude i Franta Kaštovský kvůli kolenu,“ nastínil program týmu a taky sčítal absence člověk, který by pro krnovský fotbal doslova dýchal.

Radost mu udělal příchod Romana Švrčka: „Roman je šikovný fotbalista. Odehrál ten první zápas na místě stopera, ale on může hrát jak v obraně, tak i ve středu zálohy,“ povídal Hudský a ještě dodal: „Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří nás byli v neděli povzbudit. Zase se jich sešlo hodně. Jsem rád, že nás neopouštějí, ani když se námzatím nedaří.“