Do Pusté Polomi odjížděli Krnovští s úmyslem bodovat. „Bral bych jakýkoliv bodový zisk," prohlašoval před duelem trenér Krnova Antonín Hudský. Ten musel před utkáním řešit změnu na postu krajního obránce. „Přišel Lukáš Mitura, že ho bolí záda. Tak na jeho místo naskočil Libor Dvořák," objasnil Hudský.

Na tradičně výborně upraveném trávníku začali lépe domácí fotbalisté, kteří si vytvořili tlak, ale do šancí se nedostávali. Naopak Krnov pozorně bránil s úmyslem přecházet do rychlých brejků. Stejně jako doma proti Bohumínu se i v tomto utkání Krnovákům povedlo vstřelit rychlou branku. V 7. minutě zatáhl míč na polovinu soupeře Biskup. Předal jej Kaštovskému, který přesným centrem našel hlavu Šupáka. Ten otevřel skóre, 0:1.

„Podařilo se nám přečkat jejich počáteční tlak a využili našich rychlých hráčů k protiútoku," povídal krnovský lodivod. Za další půlhodinu vyletěly krnovské akcie ještě o poznání výše. Přišla podobná akce jako při první brance. Opět centroval Kaštovský, a v šestnáctce domácího celku vznikla trma vrma. Míč se ale odrazil k Michalu Krčmaříkovi a ten si věděl rady, 0:2.

Do druhého poločasu šli hosté se zdravým sebevědomím podpořeným dvougólovým vedením. Navíc hned dvě minuty po zahájení hry posílal míč do pokutového území Pusté Polomi Klament, v následné skrumáži se nejlépe orientoval opět Tomáš Šupák a zvýšil náskok svého týmu, 0:3. „Tomáš sice ještě nemá koleno úplně v pořádku po tom, co se srazil s gólmanem Bohumína. Trošku tam vpředu kulhal. Ale říkal jsem mu, když to odkulhá a přitom dá nějaký gól, tak se zlobit nebudu. A on dal hned dva," usmíval se Antonín Hudský.

V 51. minutě přišla drobná komplikace. Jeden z bránících krnovských hráčů zahrál ve velkém vápně rukou a rozhodčí odpískal penaltu. „Tu ruku jsem neviděl, takže opravdu nevím, jestli měla nebo neměla být penalta. Říkal jsem, že když nebyla, tak to soupeř nepromění," vykládal kouč Krnova. A skutečně, domácí exekutor napálil míč jen do břevna Petrovy branky.

Čtvrt hodiny před koncem se Pustá Polom přece jen dočkala korekce výsledku. Hostující hráči si nepohlídali Šmída, který vsítil čestný úspěch domácích. Krnovští si však už výsledek pohlídali a přivezli domů tři body za vítězství 3:1.

„Když dáme brzy gól, tak z nás všechno spadne a začne se nám dařit," začal své hodnocení Antonín Hudský a pokračoval: „Kluci opravdu makali a zaslouží si pochvalu. Domácí si ani nevytvořili moc šancí. Dařilo se nám je zachytávat do ofsajdové pasti. Jsem rád, že se nám tady povedlo zvítězit. Pořád klukům říkám, že hrát se dá s každým. My jsme se snad už konečně nastartovali a dostaneme se na příčky, kam patříme. Teď bude důležité potvrdit to doma s Hájem ve Slezsku," uzavřel krnovský trenér.

Pustá Polom – FK Krnov 1:3 (0:2)
Branky: Šmíd – Šupák 2, Krčmařík
Krnov: Petr – Biskup, Zelník, Daříček, Dvořák – Kaštovský (86. Mrukvia), Bartoníček, Adam Ondra, Klement (73. Vavrečka) – Šupák (68. Štěpán Ondra), Krčmařík. Trenér: Antonín Hudský