Během první půle i navzdory dvěma inkasovaným brankám nepodali domácí špatný výkon, jednou se dokázali i prosadit. Po centru Ostráka se dostal k balonu Sabó a rozvlnil síť dolnobenešovského brankáře.

Ve druhém poločase ale šel krnovský výkon dolů.

„V sestavě jsme udělali změny, prostřídali několik hráčů a Dolní Benešov nás začal přehrávat. Zaostávali jsme například v osobních soubojích a hosté po zásluze zvýšili své vedení. Kvalita na straně soupeře byla znát,“ komentoval sportovní manažer a asistent trenéra áčka Krnova Gustav Santarius mladší.

Také v tomto duelu domácí zkoušeli hráče, kteří by mohli zůstat v prvním týmu i pro jarní část soutěže. Na levém kraji obrany se jednalo o Ondřeje Šmída, v útoku pak o Martina Pučana.

Oba podzimní část strávili v Krásných Loučkách působících v I.A třídě. Z opavského dorostu je pak v Krnově na testech Denis Zacpal, ze Slezských Rudoltic Tomáš Korchan a z Chomýže Martin Čevela.

Aktuálně jedenáctý celek krajského přeboru v přípravě zkouší také Andrease Goliase.

„Všichni jsou u nás na zkoušce. Zatím není nic definitivně rozhodnuto. Uvidíme, kdo v Krnově nakonec zůstane,“ pokračoval dále Gustav Santarius mladší, jenž zároveň přiznal, že áčko momentálně bojuje i s marodkou:

„V současnosti jsou zraněny opory Marek Havlíček, Ondřej Bartoníček a Jakub Hrubý.“

Stále přitom není vyřešena otázka stopera Matěje Čaneckého, o nějž v zimě projevil zájem třetiligový Rýmařov, ale nakonec se připravoval s Břidličnou.

„Matěj projevil zájem odejít a nebudeme mu stát v cestě. S Břidličnou jsme se ale zatím neshodli na financích,“ vysvětlil na závěr sportovní manažer FK Krnov.

Další přípravný zápas Krnovští sehrají během příští soboty na své umělé trávě se Sokolem Karlovice, účastníkem I.B třídy. Začátek zápasu byl naplánován na 15. hodinu.

Krnov – Dolní Benešov 1:5 (1:2)
Branka Krnova: 35. Sabó.
Krnov: Hradil (46. Řeháček) – Šimčík, Mrukvia, Daříček, Šmíd (70. Čevela) – Moravec – Ostrák (82. Golias), A. Ondra, Pella (80. Zetek) – Pučan (46. Zacpal, 56. Pučan, 70. Korchan), Sabó. Trenér: Ladislav Bartek.