Další lákavé okresní derby I. B třídy se hrálo uplynulou sobotu na hřišti Chomýže, kde se představilo na jaře rozjeté Úvalno. Domácí fotbalisté naopak nezískali v jarní části do tabulky soutěže ani bod a po debaklu ve Zlatnikách v minulém kole se chtěli před svými příznivci rehabilitovat.

Od zahajovacího hvizdu rozhodčího měla hra vyrovnaný průběh a hrál se oboustranně bojovný a útočný fotbal. Hojný počet příznivců mohl sledovat zajímavé okamžiky před oběma brankáři, kteří se nenudili. Hosté prokazovali své velmi dobré jarní kvality a byli značně nebezpeční. Domácí hráči si také vytvářeli příležitosti, ale do přestávky se stejně, jako jejich soupeř, prosadili jen jednou.

Na vítězství hrály oba celky od zahájení druhého poločasu. Hra měla svižné tempo a bojovný průběh. Na vítězné vlně nesoucí se hosté prokázali ve druhé půli i svou střeleckou potenci a dvěma góly se dostali do nadějného vedení. Domácí celek odpověděl zvýšeným úsilím a velkou snahou o zvrácení nepříznivého vývoje.

Chomýž si vytvořila převahu a několik vyložených brankových příležitostí ke korigování výsledku. Ty se ale vinou nepřesnosti a nesoustředěnosti s efektem v podobě vstřeleného gólu nesetkaly. Fotbalisté Úvalna dotáhli utkání do vítězného konce a dalšímu zisku tří bodů, které je vynesly až na druhou příčku v tabulce I. B třídy.

Chomýž se naopak dále propadá a z pozice jedenáctého týmu tabulky bude bojovat o důležité body v sobotu na hřišti posledního Chlebičova.

Sokol Chomýž – TJ Úvalno 1:3 (1:1)
Branka Chomýže:
Vaněk.
Chomýž: Cocher – Kubík, Juroška, Vaněk, Kelichhaus – Zapalač, Hába, Moravec, Satke – Tabach, Bačovský.