Výsledné skóre pro Krnov

Souboj s SFC byl vlastně odvetou, protože k prvnímu setkání obou mužstev došlo na krnovské půdě na konci března. Tehdy se oba celky rozešly smírně po remíze 2:2. Ve středu v Opavě se hrálo dokonce na dvou hřištích zároveň. Oba kluby postavily dva celky, hrálo se v sestavě pět plus jedna, dvakrát pětadvacet minut.

Na jednom hřišti oblékla krnovský dres tatosestava:Matouš Mácha Filip Zouhar, Ondřej Psotka, Petr Hrdlička, Dominik Novák a Bronislava Hofmanová. Po bojovném výkonu si Krnováci s domácími poradili a porazili je 8:5, i když v poločase prohrávali 2:5. Po přestávce však hru zcela ovládli a zaslouženě výsledek otočili.

Na druhém hřišti pak Krnovští nastoupiliv sestavěVojtěch Šír Daniel Michálek, Kryštof Horáček, Dušan Pavelek, Zdeněk Říha, Štěpán Čevela, Robin Vojtěšek. Také tento krnovský tým po první půli prohrával, tentokrát 2:4. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a na každé straně padly ještě tři góly. Krnov tak podlehl Opavě 5:7.

V celkovém součtu však byli nakonec lepší malí krnovští fotbalisté, když předčili domácí o jedinou branku 13:12.

Krnov nedal Slavii šanci

Také ve čtvrtek jeli Krnovští do Opavy, aby změřili síly s místní Slavií. Tentokrát se hrálo v počtu sedm plus jedna, opět dvakrát dvacet pět minut. Domácí měli k dispozici hned dvě sedmičky hráčů, které v utkání pravidelně střídali. Zato Krnov přijel jen se dvěma náhradníky.

Na hřišti se však tato Opavská výhoda vůbec neprojevila. Krnovští fotbalisté předváděli obrovské nasazení a hlavně stříleli branky. Do poločasové přestávky se jich třepetalo v opavské síti hned pět. A jelikož Krnov neinkasoval, vedl před druhou půlí 5:0.

Ani po přestávce Krnováci neusnuli na vavřínech a nepodlehli dojmu, že mají nahráno. Spíše naopak. Stále útočili a hráli s chutí až do konce. Ve druhé pětadvacetiminutovce přidali Krnovští dalších sedm gólů a i když dva dostali, stejně se mohli radovat z vysokého vítězství v poměru 12:2.

Slavia Opava - FK Krnov 2:12 (0:5)
Branky Krnova: Hrdlička 5, Michálek 3, Říha 2, Vojtěšek 2
FK Krnov: Vojtěch Šír - Daniel Michálek, Kryštof Horáček, Dušan Pavelek, Zdeněk Říha, Robin Vojtěšek, Bronislava Hofmanová, Filip Zouhar, Petr Hrdlička, Ondřej Psotka.

O víkendu mají Krnováci volno, za odměnu nastoupili před utkáním 2. ligy SFC Opava Baník Most společně s domácími fotbalisty.

-hab, šír-