Trenéru Antonínu Murovi se na prvním tréninku hlásilo čtrnáct hráčů. Fotbalisty i realizační tým přivítal předseda oddílu Jan Urban, který vytyčil pro fotbalové jaro jasné cíle.

„Áčko nemůže mít jiný cíl než postup. Zatím jsme druzí, ale sezona je ještě dlouhá. Věřím, že se nám povede tým vhodně doplnit a dostaneme se do krajského přeboru. Pro bruntálský fotbal by to byla obrovská vzpruha," povídal Jan Urban a pokračoval: „B-tým má v 1.B třídě opačné starosti, takže ti mají za úkol se především zachránit."

Kromě fotbalových plánů nastínil i další zajímavosti. „V létě chceme provést generální opravu tribuny. A taky budeme zavádět zavlažování jak na hlavním stadionu, tak i na tréninkovém hřišti," říkal předseda klubu.

Obě fotbalová mužstva SO Bruntál mužů čeká dvanáct přípravných zápasů. Ty první jsou naplánovány na umělé trávě v Bruntále, v pátek se domácí v 18.00 hodin postaví proti Břidličné a v sobotu od 13.00 hodin proti Sokolu Vrbno. „V utkáních by se měli postupně představovat případní adepti na doplnění mužstva," doplnil Urban.