Jelikož soutěž už klepe na dveře, také ve Městě Albrechticích se na ni pečlivě připravují. „Trénujeme dvakrát týdně a odehráli jsme i kvalitní přípravné zápasy,“ uvedl předseda klubu Ivan Polách.“

Místní mužstvo odehrálo v rámci přípravy prestižní turnaj O štít Albrechtic, ve kterém se střetlo s městy stejného názvu z celé České republiky. Albrechtičtí mají také za sebou čtyři přípravná utkání. Hned v tom prvním se střetli se silným divizním nováčkem z Krnova a podlehli mu 2:5. Vyrovnanější střetnutí pak sehráli s celkem Javorníku, který hraje 1. B třídu, ale na Hané. S tímto soupeřem prohráli 1:2. A pak zaznamenali dvě vítězství. Nejprve si poradili s Jindřichovem 3:2 a následně pak se starším dorostem Krnova, který postoupil do divize, 8:0.

Kádr z minulé sezony zůstal prakticky pohromadě. Podařilo se přivést i pár posil, ale ne tolik, kolik by si předseda Polách představoval. „Bohužel hrajeme s blízkými týmy, jako jsou Krásné Loučky nebo Chomýž, takže od nich moc posil čekat nemůžeme,“ smutně podotkl Polách. Přesto se v dresu Města Albrechtic představí například brankář Tomáš Heinzke, který dělal dvojku v Krnově, s tímto týmem zažil postup do divize a do Albrechtic přichází na hostování. Dalšími už jistými posilami jsou Antonín Macke z Chomýže a Václav Brožek z Brantic, oba také přicházejí na hostování. „Chtěli jsme přivést ještě nějaké starší hráče. V hledáčku jsme měli třeba Richarda Kozáka, ale ten hraje v divizním Krnově stále v základní sestavě. Jinak budeme stavět na těch hráčích, kteří tu 1. B třídu vykopali. Navíc máme šikovné kluky i mezi dorostenci, kteří mužům budou vypomáhat,“ objasnil skládání sestavy předseda Avíza.

Jasným cílem bude pro nováčka 1. B třídy záchrana. „Samozřejmě, chceme se udržet. Ale nejen to, chtěli bychom hrát klidný střed tabulky, myslím, že tým na to určitě má,“ povídal Polách a pokračoval: „Začínáme se Zlatníky, ti mají zkušené mužstvo. Důležité bude, jakým způsobem do soutěže vstoupíme. Kromě dvou pětatřicátníků máme docela mladé mužstvo, které se o body v 1. B třídě určitě popere,“ uzavřel předseda fotbalového klubu Avízo Město Albrechtice Ivan Polách.