„Žádný nový model přípravy jsme nevymýšleli. Byla klasická fyzická příprava a tréninky v našem areálu v Moravském Kočově a pak přípravná utkání,“ uvedl předseda Olympie Jan Urban.

Tři přípravné zápasy už odehráli

Tři přípravné zápasy už mají Bruntálští za sebou. V tom prvním se představili v polských Glubczycích na půdě účastníka čtvrté polské ligy. Sehráli dobré střetnutí, ještě deset minut před koncem prohrávali jen o dva góly 1:3, ale nakonec podlehli 1:5. „To bylo velmi dobré utkání, plné šancí, bylo se na co dívat. Naši hráči prokázali, že i proti silnějšímu soupeři umějí hrát,“ pochválil své fotbalisty Urban.

Potom se Olympia střetla se dvěma účastníky okresního přeboru. Nejprve porazila Vrbno pod Pradědem 7:1, pak si poradila i se Světlou Horou, tentokrát v poměru 6:0.

Generálka bude s Chomýží

Dva testy ještě na Bruntál čekají. „V sobotu jedeme do Jedlí, to je na Šumpersku. Mají tam dny obce a my se pak jako zlatý hřeb střetneme s místním Sokolem. A v generálce nás čeká Chomýž. V tomhle zápase už by měl mít trenér Kyselý definitivně jasno o sestavě na nový ročník 1. B třídy,“ objasnil předseda klubu.

Přišla velká posila

Olympii zůstal prakticky celý kádr pohromadě stejný jako v minulé sezoně. Navíc přišla jedna velká posila do útoku. „Na roční hostování k nám přišel Michal Raab ze Slavoje Bruntál,“ představil posilu Jan Urban a pokračoval: „Máme v hledáčku ještě další hráče, ale o jménech se zatím nechci zmiňovat.“

Důležitý bude vstup do sezony

O cílech mužstva Jan Urban nerad mluví. „Já nemám rád slovo postup. Nejprve bychom měli hrát tak, abychom získali klid a pokoj. Aby mužstvo získalo herní pohodu, abychom nebyli ohroženi sestupem. Jak na tom budeme ukáže až průběh soutěže. Samozřejme, pokud se týmu bude dařit, tak se postupu nebráníme. Ale soutěž je dlouhá a hodně vyrovnaná, jak ukázal minulý ročník,“ nastínil svou filosofii Urban.

Podle předsedy Olympie bude důležité, jakým způsobem tým do sezony vstoupí. „Začátek bude hodně důležitý. Když se hráči dostanou do pohody, pak se může podařit dobrý výsledek, případně i ten postup,“ uzavřel předseda bruntálské Olympie Jan Urban.