Krajské finále fotbalového DANONE Cupu se uskutečnilo minulou středu dvacátého dubna na hřišti nedávno ještě druholigových Jakubčovic. O postup do republikového finále v Hluku zápolilo šest okresních výběrů Moravskoslezského kraje.

Mezi nimi nescházel ani obhájce loňského prvenství, reprezentační výběr okresního fotbalového svazu Bruntál.

Kdo dá nejvíc gólů, vyhraje

Hrálo se opět systémem na počet vstřelených gólů a tým, který nastřílel nejvíce branek, se stal vítězem turnaje. V případě rovnosti rozhodovaly další atributy, v pořadí - rozdíl branek z celého turnaje, vzájemné zápasy a získané body.

„Je pravdou, že tento systém si musel své místo vydobýt. Zvláště starší se na něj dívali skepticky, ale postupem času i oni uznali, že je to lepší,“ prozradil profesionální trenér mládeže MS KFS Radim Zajíc a dodal: „Když uvedu příklad, dříve družstvo, které prohrálo dva zápasy, již vědělo, že nevyhraje. Nyní je to o tom, že i za takové situace je prvenství stále na dosah, a navíc se musí hrát až do závěrečného hvizdu, protože nikdy nevíte, kolik branek nastřílí ostatní družstva.“

Střídavě oblačné výkony OFS Bruntál

Mužstvo OFS Bruntál začalo turnaj výborně a hned v prvním duelu turnaje rozstřílel celek OFS Opava poměrem 4:0, když v průběhu zápasu zahodilo ještě spoustu dalších vyložených příležitostí. Branky bruntálského výběru vstřelili Darmovzal, Kopeček, Kotlár a Motúz.

Druhé utkání se reprezentaci OFS Bruntál vůbec nepovedlo a podlehla jednomu z favoritů turnaje Novému Jičínu vysoko 0:4. Chuť si hráči krnovského a bruntálského výběru spravili v dalším zápase jakubčovického turnaje s Městským fotbalovým svazem Ostrava, který po gólech Fuska, Darmovzala a Motúze porazili hladce 3:0 a drželi naději na postupovou pozici.

Ta se pomalu vytrácela po čtvrtém utkání, ve kterém se rozešel reprezentační výběr okresního fotbalového svazu Bruntál bezbrankovým výsledkem s OFS Frýdek–Místek.

Sázka na útok nevyšla

V posledním utkání krajského finálového turnaje Danone Cup 2011 s OFS Karviná hrál OFS Bruntál o všechno a podřídil tomu i taktiku. Bruntálští otevřeli hru a vsadili na útok. Nakonec se jim to nevyplatilo a po porážce 0:5 obsadili konečné čtvrté místo na turnaji za vítězným Novým Jičínem, Karvinou a Frýdkem–Místkem.

„Kluci dnes nehráli špatně a ukázali, že mají před sebou budoucnost. Začali jsme výborně, ale důležité momenty v utkáních jsme nezvládli. Nevydařená utkání s Novým Jičínem a Karvinou nám vzala šanci na obhajobu loňského prvenství. I přesto si kluci zaslouží za dnešní výkony pochvalu a nemusí se stydět,“ řekl po skončení finálového turnaje předseda komise mládeže OFS Bruntál, Jiří Stanovský.

Nejlepší byl Nový Jičín

Nejspokojenějším mužem na konci turnaje byl bezesporu trenér výběru OFS Nový Jičín René Bača. „Dneska se ukázalo, jak je tento tým silný, a hráčům děkuji za předvedené výkony. Hráli jsme velmi dobře a, až na utkání s Karvinou, jsme turnaj zvládli na výbornou,“ chválil své svěřence Bača a dodal:

„Vítězstvím jsme si zajistili postup do Hluku, kde narazíme na týmy jak z Čech, tak i z Moravy a pro hráče to bude jeden z vrcholů jejich působení ve výběru. Doufám, že se popereme i tam a uděláme pro severní Moravu co nejlepší výsledek.“

Výsledky:

1. hřiště

OFS Nový Jičín – OFS Frýdek-Místek 2:1, MěFS Ostrava – OFS Karviná 0:1, OFS Bruntál – OFS Opava 4:0, OFS Karviná – OFS Frýdek-Místek 1:2, OFS Frýdek-Místek – OFS Opava 2:1, OFS Opava – OFS Karviná 2:4, OFS Nový Jičín – OFS Karviná 0:3, OFS Nový Jičín – OFS Opava 5:0, MěFS Ostrava – OFS Opava 4:2, OFS Karviná – OFS Bruntál 7:0

2. hřiště
MěFS Ostrava – OFS Nový Jičín 1:7, OFS Bruntál - OFS Nový Jičín 0:4, OFS Bruntál – MěFS Ostrava 3:0, OFS Frýdek-Místek – Ostrava 2:0, OFS Bruntál – OFS Frýdek-Místek 0:0

Konečné pořadí DANONE Cupu 2011:
1. OFS Nový Jičín, 2. OFS Karviná, 3. OFS Frýdek-Místek, 4. OFS Bruntál, 5. MěFS Ostrava, 6. OFS Opava

Individuální ocenění:
Nejlepší hráč: Vladimír Čonka (OFS Nový Jičín), nejlepší střelec: Michal Kvapil, nejlepší brankář: Daniel Adamík, nejmladší hráč: Kristián Kaczmarczyk (všichni OFS Karviná).

JIŘÍ STANOVSKÝ
JAN KEŠELÁK