Máte už za sebou dva zápasy herní přípravy, předtím jste určitě naháněli fyzičku. Jak vypadala fyzická příprava?

Začali jsme kolem 12. července. Klasicky se přes léto toho moc nenaběhá. My jsme byli tady v Krnově na Sokolovně. Vyhnal jsem kluky na škvárový ovál, běhali jsme úseky. Prostě jsme využili areálu atletického stadionu a samozřejmě také našeho stadionu.

Herní přípravu nemáte nijak dlouhou, jen tři zápasy. Není to málo?

Hráli jsme s Rýmařovem, Městem Albrechticemi a generálkou bude béčko Slezkého FC Opava. Myslím, že je to dostačující.

Dost se vám obměnil kádr oproti divizi.

Odešli Lukáš Krčmařík, Martin Sabó, Franta Kaštovský, Roman Švrček. To jsou kluci, které jsme měli půjčené z Opavy. Ti tři až čtyři Opaváci vždycky v Krnově byli, ať to je teď nebo před dvaceti lety. Jestli jsme chtěli hrát něco víc, tak jsme je potřebovali, jenom s odchovanci se taková soutěž hrát nedá.

Lukáš Krčmařík hrál v Krnově docela dlouho, patřil k tahounům. Jak se tým vyrovná s jeho odchodem?

Lukáš tady byl z Opaváků nejdéle. Možná se pletu, ale myslím si, že dvě nebo tři sezony u nás hrál. On má předpoklady hrát vysoko. Moc takových nadaných kluků u nás po trávníku neběhá. Navíc je ročník 1989, takže má všechno před sebou. Našemu týmu vždycky hodně pomohl.

A jak byste hodnotil přínos ostatních opavských posil?

Samozřejmě nebyl to jen Lukáš. Martin Sabó je výborný fotbalista, jaro odehrál výborně a patřil ke klíčovým hráčům. Roman Švrček, další de facto profík, skvělý fotbalista. A o tom, jak hrál mluví fakt, že si ho vybrala Orlová. Franta Kaštovský, taky vynikající fotbalista. Byl na zkoušce v Orlové, tam to nedopadlo, tak ho možná zase uvidíme u nás. U něho hraje roli jedna věc, že všichni soupeři podceňují jeho malý vzrůst, ale on je hrozně rychlý.

Kromě Opavských, odešel ještě někdo z hráčů?

Co vím, tak ne. Jediný Marcel Cudrák zůstává dál na hostování v Opavě. Jinak zůstali všichni pohromadě. Navíc jsme ještě teď přeřadili z dorostu do mužů nové čtyři kluky, Dominika Mrukviu, Štěpána Ondru, Dalibora Sztuku a Ondru Ručku. Ještě musím počítat Honzu Vavrečku, který už v mužích nastupoval. On je ale hráč Brumovic, se kterými teď jednáme, protože o Honzovy služby samozřejmě zájem máme. Je mladý, má předpoklady, takže chceme, aby hrál u nás.

Kromě dorostenců, přišel do týmu ještě někdo?

Z Rakouska se vrátil Láďa Klement. To už je zkušený fotbalista, stal se trenérem našich starších žáků. Je v přípravě s námi a já jsem rád, že se nám ti staří fotbalisté vracejí s tím, že se ještě o sestavu porvou a vedou k tomu ty mladé. Ríša Kozák taky trénuje, už se zotavil z pracovního úrazu. Dalším by mohl být Mirek Petr, brankář a bratr Radka Petra, vicemistra světa do dvaceti let. Mám zatím příslib, ale uvidíme, je hráčem Krásných Louček.

Máte i dvě zbrusu nové tváře do útoku, zkuste je představit.

Jedním je Tomáš Šupák, ten už u nás byl v sezoně 2008/2009. Je to střelec a výborný fotbalista dopředu, ale umí i bránit. Hlavně u hry přemýšlí a je silný na balónu. Oslovil mě začátkem července, jestli bych neměl zájem, protože všichni víme, jak to v Jakartovicích dopadlo. On by mohl být právě ten bombarďák, který by mohl vyléčit naši slabou střeleckou produktivitu. A druhým je mladší bratr Lukáše Krčmaříka Michal. O něm jsem věděl půl roku. Přijel na pár tréninků. Když jsem ho viděl, tak si říkám, to je další atomový reaktor, jako Lukáš. Ale Michal je klidnější, není tak vznětlivý, tak cholerický. Hrál v Rakousku a oslovil nás, že už se mu tam moc nechce jezdit. Musíme ještě dotáhnout jednání s Opavou, protože, je jejich hráč, ale každopádně by měl hrát u nás. Tento typ hráče potřebujeme, v Krnově se mu líbí.

To jsou všechny příchody nebo je ještě něco v jednání?

Ještě o jednoho hráče zájem máme a byli bychom rádi, kdyby u nás hrál. A to je František Kaštovský.

Teď se dostaneme k marodům, bylo jich několik, tak jak to s nimi vypadá?

Celé jaro byl zraněný Taras Furtchak, na tréninku byl, ale zatím to není na víc než na lehké vyklusávání. On má zranění, které se hojí dlouhou dobu. Proto chceme právě Mirka Petra, protože Taras od svého zranění nechytal a pořád není fit a my potřebujeme dva vyrovnané gólmany.

Přestal se objevovat Jirka Bačovský, máme ho tedy počítat také k dlouhodobě zraněným?

On má špatné koleno. Teď měl měsíc dovolenou. U něho je to padesát na padesát, buď se mu to utrhne, nebo ne, ale pořád to nebude ono. Já jsem mu říkal, dokud nepůjdeš na tu operaci, tak to lepší nebude. A nebude to lepší ani pro něj, protože to je mladý kluk. U něho to je tak, že může v práci špatně šlápnout a to koleno vyletí. Takže i pro normální život to nestojí za nic, a k tomu ještě u kluka, který vždycky ve své věkové kategorii dominoval, střílel gólů, jak na běžícím pásu. Taky ho to mrzí, no nás to mrzí dvojnásob, protože on je výborný fotbalista. On ví, že to není dobré a pokud nepůjde na operaci, lepší to nebude. Já doufám, že se uzdraví a bude zase u nás hrát.

(Pokračování rozhovoru s Antonínem Hudským o nové sezoně přineseme v dalších vydáních Deníku)