Utkání o druhé místo v tabulce krajského přeboru, to byl souboj mezi domácím Krnovem a Vítkovicemi, které se netají ambicemi postoupit do divize. Prestižní utkání přilákalo do ochozů krnovského stadionu i přes nepříliš vlídné počasí přes čtyři stovky diváků. Právě za mohutné podpory hlediště začali Krnovští od první minuty zkoušet pozornost vítkovického gólmana Kovalíka.

Domácí měli převahu v držení míče a v deváté minutě se do první větší šance prodral Schreier, ale jen těsně minul tyč soupeřovy svatyně. Hosté dělali velké chyby v rozehrávce a ve středu hřiště, Krnovští míče sbírali a zásobovali své rychlé hráče Cudráka s Daříčkem, který opět nastoupil v útoku, kolmými pasy směrem dopředu.

V osmnácté minutě si Daříček naběhl do šestnáctky na centrovaný míč. I když byl hlídán obráncem, dostal se ke střele, ale Kovalík reflexivním zákrokem zachránil. Kromě výborného brankáře Kovalíka mařila střelecké pokusy Krnovských i branková konstrukce. Nejprve rozezvučel levou tyč Schreier, odražený míč poslal Klement dělovkou pouze nad. O chvíli později zase Adam Ondra napálil druhou tyč.

I přes krnovskou ofenzivní snahu odcházeli protivníci do šaten za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu nastoupil místo Mrukvii Jan Uherek, Daříček se posunul na své obvyklé místo v defenzivní linii. Hostů přestávka viditelně pomohla, asi se kabinou prohnal řádný uragán, protože najednou zpřesnili přihrávky a snažili se tvořit. Domácím dělaly problémy hlavně jejich rychlé brejky.

Hrálo se nahoru dolů, ale většina útočných pokusů končila na hranicích pokutových území. Až přišla šedesátá třetí minuta. Vítkovičtí podnikli rychlý protiútok. První střelu ještě gólman Furčák vyrazil, ale na dorážku Bystrého už byl krátký, 0:1.

Jak se dalo očekávat, po vstřelené brance se hosté zatáhli více do obrany. Domácí se nemohli prosadit kombinací po zemi, a tak do vítkovické šestnáctky létal jeden centr za druhým. Tvrdé zákroky obránců, mnohdy na hranici pravidel, však snahu Krnova bořily. Jindy střelecky potentní Krnov tentokrát ani jednou neskóroval a ztratil doma tři body.

Chuť si mohou Krnovští spravit v sobotu, kdy jedou na hřiště pátých Petřkovic. „Šance na vstřelení gólu jsme měli, byly tam i dvě tyčky, ale na šance se nehraje. Musíme dávat góly," krčil rameny krnovský trenér Petr Hrdlička a pokračoval: „Naši kluci odehráli kvalitní zápas a musím je pochválit. Vítkovice měly strašně rychlé výpady z obrany. Měli určitě nebezpečnější protiútoky než my. Příští týden zkusíme přivézt nějaké body z Petřkovic," uzavřel kouč.

FK Krnov – MFK Vítkovice 0:1 (0:0)
Branky: 63. Bystrý
Sestava Krnova: Furčák – Kozák, Biskup, Zelník, Mrukvia (46. Uherek) – Cudrák, Klement (71. Čanecký), Adam Ondra, Bartoníček (90. Štěpán) – Daříček, Schreier. Trenér: Petr Hrdlička