Utkání proti Polance bylo v krnovském týmu ve znamení několika premiér. Pro trenéra Petra Hrdličku to byl první soutěžní zápas v roli hlavního kouče. Pro mladého Ondřeje Šmída zase první mistrovské utkání v základní sestavě. Obnovenou premiérou byl návrat Marcela Cudráka do žlutého dresu Krnova. Úvod střetnutí byl samozřejmě opatrnější, více ze hry měli spíše domácí, ale od dvacáté minuty začali přebírat iniciativu Krnovští.

„Začali jsme ze zabezpečené obrany a chtěli jsme hrozit z rychlých brejků," řekl krnovský kouč Petr Hrdlička. V 28. minutě přišel zleva dlouhý míč do šestnáctky Polanky. Do souboje s domácím gólmanem vletěl Ondřej Šmíd a důrazem jej překonal, 0:1. „Brankář ten míč trochu podcenil. Ondra tam šel neohroženě a povedlo se mu skórovat. Nebyl to žádný krásný gól, ale platil," usmál se Hrdlička.

Po vedoucí brance se Krnováci trochu zatáhli a to se jim v závěru poločasu nevyplatilo. V poslední minutě kopali domácí fotbalisté standardní situaci. Krnovští beci zaspali a špatně si pohlídali hráče v pokutovém území. A bylo to 1:1. „Byla to škoda. Inkasovat těsně před přestávkou vždycky zapůsobí na psychiku týmu. Ale řekli jsme si, že budeme makat dál, že na domácí máme," uvedl trenér Krnova.

Jenomže stejně jak první poločas skončil, tak začal druhý. Polanka opět zahrávala standardku, kterou proměnila ve vedoucí gól, 2:1. To ale Krnovské vyburcovalo ke zlepšenému výkonu. Převzali iniciativu a hlavně se dostávali do šancí. Velké příležitosti neproměnili postupně Adam Ondra, Klement ani Šmíd. Poslední dva jmenovaní dokonce nastřelili tyč. Půl hodiny před koncem si začal volno na hřišti vybírat rozhodčí. „Zápas se hodně přiostřil. Na obou stranách přibylo faulů, které se nepískaly," zlobil se Hrdlička.

Ve třiašedesáté minutě přišel záludný zákrok na Jana Zelníka. Píšťalka sudího zůstala němá a krnovský fotbalista si to šel s hlavním arbitrem vyřídit slovně. Výsledkem byla bohužel červená karta a Krnov dohrával v deseti. I přesto si ale hosté vytvořili další výborné šance. Trenér stáhl na lavičku Cudráka, do obrany šel Dvořák a na hrot se vysunul Daříček. Ve třetí minutě nastavení se Krnováci dočkali. Ladislav Klement zahrával přímý kop, míč propadl až k volnému Danielu Biskupovi, který hlavou vyrovnal na konečných 2:2.

„S bodem z venku jsme samozřejmě spokojení. Samozřejmě naše hra rozhodně nebyla bez chyb. Musíme zapracovat hlavně na obranné činnosti," hodnotil utkání Petr Hrdlička a pokračoval: „Výborný zápas odehrál Šmíd. Také Cudrák, který byl dlouho zraněný, byl hodně vidět. Po zranění ještě zápasí s kondicí, ale to se zlepší," dodával krnovský trenér.

Polanka – FK Krnov 2:2 (1:1)
Branky Krnova: 28. Šmíd, 90.+3 Biskup
FK Krnov: Furčák – Zelník, Kozák, Biskup, Daříček – Adam Ondra, Bartoníček, Lalák (75. Uherek) – Klement, Šmíd (85. Štěpán Ondra) – Cudrák (69. Dvořák). Trenér: Petr Hrdlička